Pl:Tag:amenity=childcare

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = childcare
(amenity = childcare)
Osm element tag.svg
Opis
Opisuje miejsce zapewniającym opiekę nad dziećmi w różnym wieku. Edit or translate this description.
Odwzorowanie w OSM Carto
Social amenity darken 80-16.svg
Grupa: Udogodnienia
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Status: w użyciu

Wikidane

amenity=childcare – tag do oznaczania miejsc zapewniających opiekę nad dziećmi w różnym wieku.

Zobacz: Child care i Przedszkole

Znacznik ten może budzić kontrowersje, ponieważ w niektórych przypadkach nakłada się z amenity=kindergarten, ale z drugiej strony wyraźnie istnieje zapotrzebowanie na taki tag.
Istnieją dwie oddzielne propozycje dotyczące tego samego tagu [1] [2] i pokrewne [3].

Tag amenity=kindergarten jest inaczej używany w różnych krajach. W niektórych przypadkach jest używany tylko do edukacji w przedszkolach (isced:level=0).
Inne kraje obejmują nadzórem instytucjonalnym dzieci w szkole podstawowej po południu. W innych miejscach, na przykład w Stanach Zjednoczonych, jest to ogólne określenie nadzoru nad dziećmi w szerokim zakresie grup wiekowych i instytucji, od szkół po prywatnych usługodawców. Sugeruje się, że funkcja została oznaczona jako przedszkole, gdy występuje nakładanie się.

Podobne tagi

W niektórych miejscach ludzie stosują amenity=nursery lub amenity=creche, ale tag amenity=childcare), mają większą rozpoznawalność, prawdopodobnie z powodu uwzględnienia go w presetach edytora iD.

amenity=nursery

amenity=creche


Zobacz też