Pl:Tag:amenity=childcare

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = childcare
USMC-13550.jpg
Opis
Miejsce zapewniające opiekę nad dziećmi w różnym wieku. Show/edit corresponding data item.
Odwzorowanie w OSM Carto
Social amenity darken 80-16.svg
Grupa: edukacja
Używane na tych elementach
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Status: w użyciu

amenity=childcare – tag do oznaczania miejsc zapewniających opiekę nad dziećmi w różnym wieku.

Zobacz:  Child care i  Przedszkole

Znacznik ten może budzić kontrowersje, ponieważ w niektórych przypadkach nakłada się z amenity=kindergarten, ale z drugiej strony wyraźnie istnieje zapotrzebowanie na taki tag.
Istnieją dwie oddzielne propozycje dotyczące tego samego tagu [1] [2] i pokrewne [3].

Tag amenity=kindergarten jest inaczej używany w różnych krajach. W niektórych przypadkach jest używany tylko do edukacji w przedszkolach (isced:level=0).
Inne kraje obejmują nadzórem instytucjonalnym dzieci w szkole podstawowej po południu. W innych miejscach, na przykład w Stanach Zjednoczonych, jest to ogólne określenie nadzoru nad dziećmi w szerokim zakresie grup wiekowych i instytucji, od szkół po prywatnych usługodawców. Sugeruje się, że funkcja została oznaczona jako przedszkole, gdy występuje nakładanie się.

Podobne tagi

information sign

Ten tag nigdy nie przeszedł formalnej propozycji. Rozważ użycie lepiej udokumentowanego amenity=kindergarten wraz z jednym z:

W niektórych miejscach ludzie stosują amenity=nursery, ale tag amenity=childcare), mają większą rozpoznawalność, prawdopodobnie z powodu uwzględnienia go w presetach edytora iD.

amenity=nursery

Zobacz też