Pl:Tag:building=collapsed

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg building = collapsed
Commons-emblem-hand.svg
Opis
Użycie tego tagu jest odradzane, zamiast tego należy użyć demolished:building=* lub building=ruins lub usunięcie obiektu. Edit this description in the wiki page. Edit this description in the data item.
Odwzorowanie w OSM Carto
Area building=yes.png
Grupa: Budynki
Używane do tych elementów
nie może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniinie może być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Status: dezaprobowany

exclamation mark

Ten sposób tagowania został oznaczony jako dezaprobowany. Zalecany zamiennik to: demolished:building=* lub building=ruins lub usunięcie obiektu.
Powód jest udokumentowany na stronie pl:Dezaprobowane znaczniki. Nadal można stosować ten tag, ponieważ w OpenStreetMap nie ma zakazanych tagów.
Pod żadnym pozorem nie wolno automatycznie zmieniać dezaprobowanych znaczników na coś innego w bazie danych na dużą skalę, nie stosując się do Automated Edits code of conduct. Każda z tych zmian zostanie cofnięta.

Ten tag jest problematyczny z takiego względu, że gruzy pozostałe ze zburzonego budynku nie są już budynkiem i nie powinny być tagowane jako building=*.

Na OpenStreetMap nie powinno być obiektów, które już nie istnieją, jednak jeśli chcesz zaznaczyć, że budynek został niedawno wyburzony, aby zapobiec jego ponownemu dodaniu przez innych, mapujących ze zdjęć lotniczych lub satelitarnych, możesz taki budynek otagować jako demolished:building=yes.

Zobacz też