Pl:Tag:leisure=slipway

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg leisure = slipway
Swanage lifeboat on its slipway 1.JPG
Opis
Rampa służąca do wodowania łodzi. Show/edit corresponding data item.
Odwzorowanie w OSM Carto
Transport slipway.svg
Grupa: Wypoczynek
Używane na tych elementach
może być przyporządkowany do punktumoże być przyporządkowany do liniinie może być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Status: w rzeczywistości

leisure=slipway - służy do wodowania łodzi.

 Slipway jest rampą w celu wodowania łodzi. Czasami nazywane są "boat ramps", "boat landings" lub "boat launches".

Jest to zazwyczaj betonowa rampa na końcu drogi dojazdowej lub ścieżki do wody. Właściciel łodzi wycofuje pojazd z przyczepą łodzi w dół rampy, aż przyczepa jest w wodzie i woduje łódź.

Większe rampy dla łodzi mogą zawierać urządzenia wyciągoweh i dźwigi do obsługi dużych łódzi, które mogą być przywiezione na przyczepie.

Mapowanie

Typowym mapowanie może zaczynać się krótką linią z tagiem highway=service do brzegu i zaznaczeniem końcowego węzła z tagiem leisure=slipway. Można dodać tag vehicle=yes na drodze w niektórych przypadkach.

Jeśli wodowanie łodzi jest za pomocą dźwigu można również użyć tagów man_made=crane i crane:type=*, gdzie dźwig oznaczamy jako węzeł Mf node.png.

Przykłady

Patrz: pochylnia w Ryde jako odniesienie.

Zdjęcie/Opis Tagi OSM Carto
Swanage lifeboat on its slipway 1.JPGPochylnia dla łodzi ratunkowych w Swanage, w Anglii. Skonstruowana pochylnia do szybkiego wodowania leisure=slipway Mapnik slipway.png