Pl:Tag:sport=calisthenics

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg sport = calisthenics
Kalistenika Park Szamotuły - technikum rolnicze.jpg
Opis
Kalistenika to trening oporowy, w którym jako obciążenie wykorzystywana jest masa własnego ciała. Edit this description in the wiki page. Edit this description in the data item.
Grupa: sport
Używane na tych elementach
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Status: w użyciu

sport=calisthenics to trening oporowy, w którym jako obciążenie wykorzystywana jest masa ciała. W przestrzeni miejskiej kalistenika może być uprawiana w dedykowanych miejscach nazywanych Street workout park, Calisthenics park itd. W których znajduje się infrastruktura w postaci poziomych i pionowych prętów, rozmieszczonych na różnej wysokości.

Street Workout jest także ruchem społecznym promującym aktywność fizyczna i zdrowy styl życia.

Sprzęt wykorzystywany w kalistenice to m.in. drążki, poręcze, drabinki, kółka gimnastyczne.

Mapowanie

Nanosimy węzeł lub zaznaczamy obszar dedykowany do uprawiania kalisteniki. Następnie dodajemy tag leisure=fitness_station + sport=calisthenics

W przypadku kiedy poszczególne przyrządy występują pojedynczo w pewnych odległościach, możemy zastosować bardziej szczegółowe tagowanie uwzględniające specyficzną konstrukcję obiektu np. fitness_station=rings, fitness_station=parallel_bars.
Korzystanie ze Street Workut jest dozwolone dla osób nie młodszych niż 15 lat i nie niższych niż 140 cm (informacja zawarta w regulaminie Street Workout), nie ma więc potrzeby dodawania min_age=*.

Użyteczne kombinacje

Przykładowe zdjęcia

Zobacz też