Uk:Зловживання

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Користувачі

На сайті OSM перейдіть на сторінку користувача (https://www.openstreetmap.org/user/<user-name>) та натисніть "Поскаржитись на цього користувача". Вашу скаргу побачить користувач, що має роль “Administrator” і по можливості переадресує її до Data Working Group.[1]

До сторінки користувача можна перейти, клацнувши на його ім’я в коментаря до набору змін, отриманому повідомленні тощо.

Дані

Основна стаття: Disputes
Основна стаття: Вандалізм

Дані захищені авторським правом

Для повідомлення про неправомірне використання даних ознайомтесь з Copyright#Proprietary_data, де міститься інформація про те як поводитись в такий ситуації.

Скасування змін

Основна стаття: Відкат змін

Небажані редагування, такі як випадкове незрозуміле вилучення даних, додавання фальшивих об’єктів, неналежний імпорт, можливо, доведеться повністю скасувати. Для цього можна скористуватись втулком JOSM reverter або одним зі спеціалізованих скриптів.

Неналежний імпорт

Основна стаття: Import/Guidelines

Імпорти використовуються для розширення даних OpenStreetMap, але важливо дотримуватись правил. Імпорти, які не пройшли процедуру обговорення можуть бути вилучені будь-ким з маперів.

Неналежні автоматизовані виправлення

Основна стаття: Automated Edits code of conduct

Автоматизовані редагування – використання скриптів або можливостей масового редагування редакторів можуть бути корисними та досить потужними. А також вони можуть легко спричинити проблеми, які потім марудно виправляти.

З цієї причини перед початком автоматизованого редагування необхідне обговорення та отримання дозволу.

Шкода, заподіяна маперами, які скеровуються кимось іншим

Основна стаття: Organised Editing Guidelines

Ці положення застосовуються до маперів, особливо до тих, хто працює на того чи іншого роботодавця, особливо у випадках, коли вони були навчені робити саме так. Ознайомтесь з офіційним документом Organised Editing Guidelines та сторінкою Organised Editing Guidelines, де перелічено більше ресурсів.

Data working group

Основна стаття: Data working group

Робоча група, яка має справу зі звинуваченнями у порушенні авторських прав, неналежному імпорті та серйозних суперечках, вандалізмом та мають можливість блокувати облікові записи користувачів.

Спам

  • Спам — сповіщення адміністраторів про спам у вікі та в щоденниках OSM.

Система

Для сповіщення про неправомірне використання системних ресурсів OpenStreetMap контактуйте з Operations Working Group або адміністраторами з цього приводу.

Використання даних OSM без належної атрибуції

Основна стаття: Lacking proper attribution