Uk:Правила використання тайлів

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Офіційні правила, щодо використання тайлів дивіться за посиланням – https://operations.osmfoundation.org/policies/tiles/. Цей переклад наданий лише для ваших зручностей. У разі виникнення спірних ситуацій користуйтесь офіційним текстом англійською.

Якщо ви бачите це зображення замість тайлів, можливо річ у тім, що ваш застосунок створює безпідставне навантаження на інфраструктуру OSM.

Правила використання тайлів

Ми в принципі задоволені тим, що тайли нашої мапи використовуються іншими користувачами для власних творчих потреб – на відміну від більшості інших постачальників таких даних, які наполягають на виключному використанні їх API.

Проте, власні сервери OpenStreetMap повністю працюють за рахунок пожертв. Їх можливості не безмежні. Зловживання можливістю використання тайлів OSM негативно впливає на здатність учасників вносити зміни до мапи, та є марнуванням коштів пожертв приватних осіб та спонсорської підтримки на придбання апаратного забезпечення та оплату користування каналами зв'язку. Тому ми вимагаємо, щоб користувачі тайлів дотримувались цих правил.

Дані OpenStreetMap безкоштовні для всіх. Але наші сервери тайлів - ні.

Нижче наведено мінімальні вимоги, яких повинні дотримуватися користувачі tile.openstreetmap.org. Вони можуть змінюватися в майбутньому залежно від наявних ресурсів. У разі виникнення проблем з боку користувачів або їх способів використання тайлів, доступ для них може бути заблокований без попереднього повідомлення. Ми намагатимемось зв’язатися з користувачами тайлів, якщо можливо, але не гарантуємо цього.

Оскільки дані OpenStreetMap є вільними, багато інших організацій надають сервіси поширення тайлів мап, створених з даних OSM. Якщо ваш проєкт не відповідає вимогам цих правил – ви можете отримати тайли мапи, на основі даних OSM, в іншому місці.

Використання будь-яких сервісів OSMF регулюється Правилами використання.

Вимоги

 • Надмірне використання (в т.ч. через поширення застосунків, які використовують тайли з openstreetmap.org) – заборонене без попереднього узгодження з Operations Working Group. Дивіться альтернативні варіанти нижче.
 • Наочне та чітке посилання на Ліцензію.
 • Не допускається явне чи неявне заохочення до порушення авторського права.
 • Запити до /cgi-bin/export можуть виконуватись тільки безпосередньо кінцевими користувачами. (Наприклад: “клацніть тут для експорту”.) Запити на експорт є дуже ресурсно витратними (CPU+RAM) і часто будуть відхилятися, коли сервер знаходиться під високим навантаженням.
 • Настійно рекомендується: не додавайте посилання на tile.openstreetmap.org безпосередньо в код вашого застосунку.
 • Рекомендується: додавайте посилання на https://www.openstreetmap.org/fixthemap, щоб ваші користувачі мали змогу звітувати та повідомляти про помилки в наших даних.

Технічні вимоги

 • Правильний HTTP User-Agent, що ідентифікує важ застосунок. Підробка, чи використання User-Agent іншого застосунку, є підставою для блокування.
 • Правильний HTTP Referer, за наявності.
 • НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ no-cache заголовки. (“Cache-Control: no-cache”, “Pragma: no-cache” й т.д..)
 • Кешуйте завантажені тайли локально відповідно до HTTP Expiry Header, або не менше ніж 7 діб.
 • Не більше 2-х з'єднань для завантаження. (Не змінені параметри веб-оглядачів для завантаження даних є прийнятними.)

Примітка: сучасні веб-оглядачі зі стандартними налаштуваннями, як правило, відповідають всім наведеним вище технічним вимогам.

Пакетне завантаження тайлів

Пакетне (масове) завантаження тайлів суворо заборонено. Не завантажуйте тайли без потреби.

Зокрема, забороняється завантажувати ділянки більші за 250 тайлів масштабу 13 і докладніше для офлайн та іншого використання. Ці тайли недоступні наперед (відсутні в кеші) на сервері і повинні бути спеціально виготовлені для цих запитів, що створює необґрунтоване навантаження на наявні ресурси.

Конфіденційність

Використання всіх сервісів підпорядковується Правилами конфіденційності від OpenStreetMap Foundation. Будь ласка, не надсилайте персональні дані чи інші конфіденційні матеріали до жодної з наших служб.

Внесення змін до цих правил

Ці правила можуть змінюватися в будь-який час залежно від потреб та обмежень проєкту. Комерційні сервіси, або такі, що потребують пожертв, повинні в явній формі попереджувати власних користувачів, що доступ до тайлів може бути скасований у будь-який момент: ви не зможете відповідним чином обслуговувати ваших споживачів, якщо доступ буде скасовано.

Альтернативні постачальники тайлів OpenStreetMap

Тайлові сервери, які використовують дані OSM:

Платні сервіси розповсюдження тайлів:

Розгортання власного тайлового сервера:

 • Веб-сайт switch2osm містить актуальну інформацію, яка допоможе ват запустити власні сервіси, використовуючи стек програмного забезпечення та дані OSM.

Ці правила поширюються на тайли Стандартного шару (“Mapnik”), що доступні за адресою {a,b,c}.tile.openstreetmap.org, як частина проєкту OpenStreetMap. Вони не поширюються на інші доступні на OpenStreetMap.org тайли, які можуть мати власні правила користування. Ви повинні зв’язуватись безпосередньо, наприклад з OpenCycleMap, якщо бажаєте використовувати їх тайли.