Cs:Key:bollard

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg bollard
Rising Bollard.jpg
Popis
Bližší popis sloupku. Show/edit corresponding data item.
Skupina: Vlastnosti
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlumůže být použito na cestěnemělo by být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vyžaduje
Implikuje
Status: používáno

Klíč bollard=* blíže popisuje sloupek a musí být použit ve spojitosti se značkou barrier=bollard. Podívejte se na stránku Taginfo, abyste věděli, jak se značka používá.

Chcete-li popsat vlastnost materiálu sloupku, použijte raději material=*.

Známé hodnoty

Značka Popis Příklad
bollard=rising Automaticky výsuvný (nebo zásuvný) sloupek, který je ovládán na bázi času, elektronického systému, ručního ovládání nebo zaplacení.

Tento krátký popis záměrně neříká, jak je sloupek ovládán, nebo zda je obvykle vysunutý či zasunutý, ale můžete zvážit přidání dalších značek jako je opening_hours=* nebo fee=*.

Rising Bollard.jpg
bollard=removable Sloupek, který lze vyjmout ze země a tím dovolit průjezd, často pouze osobou, která má klíč. Normálně v místě je a ulice je neprůjezdná. Bollard removable.jpg
bollard=fixed Sloupek, který nelze zcela odstranit, aniž by došlo k jeho zničení nebo alespoň k jeho vážnému poškození. Pokud je patník opatřen nějakým druhem zámku pro jeho odstranění/spuštění/sklopení, není "fixed". Gray bollard.jpg
bollard=foldable Sloupek, který lze sklopit, a vozidla kolem něj mohou projíždět. Může být zapotřebí nějaký klíč. Sloupek lze snadno přemístit zpět do původní polohy, aniž by došlo k jeho poškození. Bollard foldable.jpg
bollard=flexible Sloupek vyrobený z měkkého materiálu, který umožňuje ohýbání sloupku. Takový se nachází např. na parkovištích. Tento patník by pravděpodobně nezanechal žádné škody na vozidlech, která by do něj narazila. Flexible bollard.jpg
bollard=sliding Automatický sloupek, který řídí vjezd vozidel na základě času, elektronického systému, ručního ovládání nebo platebního systému.


Na rozdíl od bollard=rising se nezasouvá vertikálně do země, ale pohybuje se horizontálně.


Tento typ patníků je často velmi robustní a je určen k tomu, aby odolal teroristickým činům s motorovými vozidly (osobními nebo nákladními).


Tento krátký popis záměrně neříká, jak je sloupek ovládán, nebo zda je obvykle vysunutý či zasunutý, ale můžete zvážit přidání dalších značek jako je opening_hours=* nebo fee=*.

* I jiné hodnoty jsou přípustné. Před vytvořením nové hodnoty se podívejte na Taginfo.

access=* a další výslovné značky přístupu mohou být užitečné pro ne zcela jednoznačný nebo obvyklý přístup. Zejména pro bollard=rising.

Viz také