Cs:Key:impromptu

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg impromptu
Skupina: vlastnosti
Použité na těchto prvcích
použití na uzlu nespecifikovánopoužití na cestě nespecifikovánopoužití na ploše nespecifikovánopoužití na relaci nespecifikováno
Viz též
Status: používáno

two merging arrows

Bylo navrženo, aby se tato stránka nebo její část sloučila s Key:backcountry. Více informací najdete na (diskusní stránce)

Definice

Klíč impromptu=* je rozšiřující klíč značky tourism=camp_site. Improvizovaný kemp je kempové místo, které není zavedené pro kempování nebo neoficiální kempování. Nenabízí žádné kempovací služby, jako je pitná voda, toalety a sprchy, i když v blízkosti se mohou vyskytovat. Je obvykle bez poplatku.

Kempy, které nejsou improvizované, jsou následující:

  • Zavedené kempy: mají jako hlavní činnost poskytování kempového vybavení za poplatek;
  • Neoficiální kempy: mají obvykle hlavní činnost příbuznou s tábořením (hotel, hostel, motel, chaty) a jako vedlejší činnost za poplatek poskytují zázemí pro táborníky. Mohou poskytovat oddělené prostory pro táborníky (jako třeba samostatné WC), nebo umožňují používat sdílené zařízení (typicky v ubytovně), nebo poskytnout klíč od pokoje k použití WC a sprchy.

Možné značky

Zdůvodnění

Improvizované kempy jsou důležité pro poutníky. To jsou lidé, kteří cestují na delší dobu (alespoň několik měsíců), obvykle s vlastními vozidly (hlavně s 4WD, nákladními automobily a motocykly) a přejíždějí dlouhé vzdálenosti, často po rozvojových zemích. Například z Amsterdamu do Kapského města, z Aljašky do Tierra del Fuego a z Londýna do Dillí. Protože mnoho zemí, kterými projíždí, nemá žádné nebo málo oficiálních kempů, potřebují alternativní místa k táboření. Turisté se mohou spokojit s backcountry=* kempy, ale pro poutníky nejsou dostatečné.

Příklady improvizovaných kempů používaných poutníky jsou následující:

  • Policejní stanice nebo misie: není nabízeno žádné vybavení, ale přístřeší ano
  • Veřejná pláž: lze použít veřejné WC a sprchu na pláži
  • Hlídaný městský park: je nabízeno přístřeší a veřejné WC
  • Izolované místo v poušti: žádné zařízení, zvolené pro jeho krásu
  • Louka vedle africké vesnice: přístřeší, které nabízí vesnická komunita

--Jan van Bekkum (talk)(en) 17:04, 16.2.2015 (UTC)

Viz také

camp_type=*