Cs:Key:impromptu

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg impromptu
Popis
A location that is not an established. Edit or translate this description.
Použité na těchto prvcích
použití na uzlu nespecifikovánopoužití na cestě nespecifikovánopoužití na ploše nespecifikovánopoužití na relaci nespecifikováno
Viz též
Status: navrženo

two merging arrows

Bylo navrženo, aby se tato stránka nebo její část sloučila s Key:backcountry. Více informací najdete na (diskusní stránce)

Definice

Klíč impromptu=* je rozšiřující klíč značky tourism=camp_site. Improvizovaný kemp je kempové místo, které není zavedené pro kempování nebo neoficiální kempování. Nenabízí žádné kempovací služby, jako je pitná voda, toalety a sprchy, i když v blízkosti se mohou vyskytovat. Je obvykle bez poplatku.

Kempy, které nejsou improvizované, jsou následující:

  • Zavedené kempy: mají jako hlavní činnost poskytování kempového vybavení za poplatek;
  • Neoficiální kempy: mají obvykle hlavní činnost příbuznou s tábořením (hotel, hostel, motel, chaty) a jako vedlejší činnost za poplatek poskytují zázemí pro táborníky. Mohou poskytovat oddělené prostory pro táborníky (jako třeba samostatné WC), nebo umožňují používat sdílené zařízení (typicky v ubytovně), nebo poskytnout klíč od pokoje k použití WC a sprchy.

Možné značky

Zdůvodnění

Improvizované kempy jsou důležité pro poutníky. To jsou lidé, kteří cestují na delší dobu (alespoň několik měsíců), obvykle s vlastními vozidly (hlavně s 4WD, nákladními automobily a motocykly) a přejíždějí dlouhé vzdálenosti, často po rozvojových zemích. Například z Amsterdamu do Kapského města, z Aljašky do Tierra del Fuego a z Londýna do Dillí. Protože mnoho zemí, kterými projíždí, nemá žádné nebo málo oficiálních kempů, potřebují alternativní místa k táboření. Turisté se mohou spokojit s backcountry=* kempy, ale pro poutníky nejsou dostatečné.

Příklady improvizovaných kempů používaných poutníky jsou následující:

  • Policejní stanice nebo misie: není nabízeno žádné vybavení, ale přístřeší ano
  • Veřejná pláž: lze použít veřejné WC a sprchu na pláži
  • Hlídaný městský park: je nabízeno přístřeší a veřejné WC
  • Izolované místo v poušti: žádné zařízení, zvolené pro jeho krásu
  • Louka vedle africké vesnice: přístřeší, které nabízí vesnická komunita

--Jan van Bekkum (talk)(en) 17:04, 16.2.2015 (UTC)

Viz také

camp_type=*