Cs:Key:toll

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg toll
Popis
Zpoplatněná cesta, kde se vybírají peníze za průjezd určitými druhy dopravy. Edit or translate this description.
Skupina: Vlastnosti
Použité na těchto prvcích
nemělo by být použito na uzlumůže být použito na cestěnemělo by být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Status: používáno

Použijte značku toll=*, abyste sdělili, že za použití silnice, mostu nebo tunelu je třeba zaplatit poplatek. Tam, kde pouze určité druhy dopravy platí poplatek, můžete použít třeba toll:hgv=yes nebo toll:bicycle=no.

Jak mapovat

Pouze ty části cesty, odkud se již poplatku nevyhnete (kromě otočení se do protisměru) by měly být značeny jako placené. Společnost vybírající poplatek může spravovat části silnice, do kterých můžete vjet zdarma, ale vybírat poplatek až za určitým místem. V takovém případě pouze oblast okolo takového místa by měla být označena jako zpoplatněná.

  • Tam, kde je většina druhů dopravy zpoplatněna, použijte toll=yes a popište ty druhy dopravy, které poplatek platit nemusí, např. toll:bicycle=no.
  • Tam, kde většina druhů dopravy zpoplatněna není, použijte toll=no spolu s popisem, který druh platit musí. Např. toll=no, toll:hgv=yes.
  • toll=snowmobile - za jízdu sněžným skútrem na cestě neupravené pluhem, se v zimním období musí platit (roční) poplatek jejímu provozovateli. V létě je ta samá cesta otevřena veřejnosti bez poplatku.

Použijte značku barrier=toll_booth, abyste zmapovali budku, kde je mýtné vybíráno.

Viz také

  • fee=* - pro určení, že za službu nebo vstup se obvykle platí poplatek.