Cs:Tag:amenity=mobile_library

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = mobile_library
Mobile library in Dhaka.jpg
Popis
Místo, kde zastavuje pojízdná knihovna. Show/edit corresponding data item.
Skupina: Občanská vybavenost
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěnemělo by být použito na plošepoužití na relaci nespecifikováno
Vhodné kombinace
Status: používáno


Mobilní knihovny (také zvané  bibliobusy) jsou malé knihovny, které jsou umístěny v speciálně upravených vozidlech, i když se používají i jiné druhy dopravy. Obvykle jezdí po pravidelné trase a zastavují v daných časech na různých místech. Cesty po trase jsou opakovány ve vhodných intervalech, aby bylo zabezpečeno adekvátní pokrytí cílové oblasti a aby čtenáři měli čas zapůjčené knihy přečíst. Ve Velké Británii to typicky znamená třítýdenní interval a zastávku na půl hodiny v každém místě.

Trasu cesty lze zmapovat jako relaci route stejně jako u jiné autobusové trasy.

Vhodné kombinace

name=* - název
...
opening_hours=* - otevírací doba. Velmi důležitá značka. Přesná syntaxe pro dvou- či třítýdenní cyklus není úplně jasná, ale zdá se, že je shoda na week 1-52/3 We 10:00-10:30 pro něco, co otevírá na půl hodiny každou třetí středu počínaje prvním týdnem roku. (Takových případů je v Taginfo velmi málo.)
contact=*
contact:website=* - webová stránka
contact:phone=* - telefon
operator=* - provozovatel

Podobné značky

  • amenity=library - běžná knihovna. Je potřeba použít jinou značku, protože může existovat několik desítek míst, kde zastavuje mobilní knihovna v oblasti, kde je velmi malý počet normálních knihoven. Také otevírací doba je příliš krátká, než aby se dala přirovnat k normální knihovně.