Cs:Tag:shop=kiosk

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg shop = kiosk
Kiosk germany.jpg
Popis
Kiosek - malý obchůdek na chodníku, který prodává časopisy, tabák, noviny, sladkosti a známky. Show/edit corresponding data item.
Vykreslování v OSM Carto
Newsagent-14.svg
Skupina: Obchody
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Status: schválenoPage for proposal

 Kiosek je malý samostatně stojící stánek, ve kterém se prodávají produkty jako jsou cigarety, noviny, sladkosti, svačinky a nápoje. Obchůdek je normálně tak malý, že zákazníci do něj nevcházejí. Kiosky jsou obvykle postaveny na chodníku nebo uvnitř jiných budov, jako jsou nádraží nebo obchodní centra. Otvírací doba je často méně omezená, než u jiných typů obchodů, takže kisoky občas prodávají i základní potraviny, jako je máslo mléko a podobně. V některých zemích mohou prodávat i alkohol.

Jak mapovat

Umístěte uzel uzel, nebo zakreslete plochu plocha půdorysu budovy. Označte značkami shop=kiosk a name=*.

Vhodné kombinace

Podobné značky

  • shop=newsagent - velmi podobný typ obchodu ve smyslu prodávaných produktů (primárně noviny a časopisy). Ovšem jedná se o skutečný obchod, takže je o něco větší nebo normálně velký obchod v řadě obchodů. Toto platí i o obchody, které mají slovo "kiosek" v názvu, jako třeba K Kiosk ve Švýcarsku a Lucembursku (ilustrace). Tyto by se měly značit jako shop=newsagent.
  • shop=convenience - značka by se měla používat pro obecnější typ obchodu, které jsou zaměřeny více na potraviny než na noviny a časopisy. Opět se jedná o obchody normální velikosti.
  • Neoznačujte kiosky, třeba s květinami, pokud neprodávají zboží typické pro kiosky jako shop=kiosk. Označte je podle typu zboží, které prodávají, třeba shop=florist.
  • shop=lottery - pro obchod, který prodává hlavně losy do loterie