Cs:Tag:shop=convenience

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Tag:shop=convenience
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg shop = convenience
Food and wine shop.jpg
Popis
Obchod se smíšeným zbožím Edit or translate this description.
Vykreslování v openstreetmap-carto
Convenience-14.svg
Skupina: Obchody
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Wikidata
Status: schváleno

Smíšené zboží. Malý místní obchod, který vede malou podmnožinu zboží, které byste našli v supermarketu.

Zboží je od základních potravin jako je mléko, chléb, svačinky a jiné potraviny do léků, domácích potřeb, papírnického zboží a třeba pojistek pro automobily.

Může být součástí řetězce - 7-Eleven (USA, Japonsko, Evropa, Austrálie) a AM/PM, Wawa (USA) - nebo místně vlastněn.

Jak mapovat

Umístěte uzel uzel, nebo zakreslete plochu plocha půdorysu budovy. Označte značkami shop=convenience a name=*.

Vhodné kombinace

Na čerpacích stanicích

Tento druh obchodu se často nachází na čerpacích stanicích. Tuto značku tedy lze použít na stejném uzlu, který je označený jako amenity=fuel. Alternativně (s vyšší úrovní detailu) umístěte dva různé uzly/plochy: amenity=fuel na místo pump a shop=convenience tam, kde je obchod. Toto může být vhodnější(en), když je obchod jiné značky než čerpací stanice (např. Murco a Costcutter).

Spolu s kavárnou / rychlým občerstvením?

Stejně jako u čerpacích stanic, můžete být v pokušení použít jiné značky z rodiny amenity v kombinaci s shop=convenience např. amenity=fast_food či amenity=cafe. Není to špatně, ale může být vhodnější, pokud přidáte oddělené uzly/plochy, pokud jsou obě místa oddělena, nebo se rozhodněte podle primárního zaměření místa.

Vykreslování

Mapnik(en) Convenience-14.svg
OpenStreetBrowser OSB supermarket.png


Podobné značky

Existuje docela dost podobných typů obchodů. Jejich rozlišení závisí na vašem úsudku.

  • shop=supermarket - obchod, který prodává celou škálu různého zboží, ale je velký. Navržené rozlišení: Je tak velký, že se tam jezdí s nákupním vozíkem. Povšimněte si, že mnoho malých obchodů se samo nazývá supermarkety. Volte spíše podle velikosti a ne podle názvu.
  • shop=farm - sezónní prodej zboží vyprodukovaného na farmě.
  • shop=general - velmi podobný typ obchodu, ale většinou se širší nabídkou zboží jako jsou nástroje a stavebniny. Prodává se zde vše, protože to je jediný obchod široko daleko.
  • shop=newsagent - malý obchod zaměřený hlavně na noviny a časopisy
  • shop=kiosk - velmi malý obchod (kiosek), který prodává cigarety, noviny, sladkosti, svačinky a jiné věci
  • shop=greengrocer - velmi podobný druh obchodu (a také podobný svou velikostí) ale většinou zaměřený na ovoce a zeleninu.
  • shop=alcohol - v některých zemích se obchody, které se zaměřovaly pouze na alkohol jsou nyní smíšeným zbožím, i když se stále mohou jmenovat nějak jako XXX Off-license. Může být zapotřebí zjistit, co se vlastně v obchodě prodává, aby se dalo rozhodnout o správné značce.