Cs:Tag:amenity=cafe

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Tag:amenity=cafe
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg amenity = cafe
Cafe in Austria.JPG
Popis
Kavárna - běžně neformální podnik s místy k sezení, kde se prodávají nápoje a lehká jídla. Edit or translate this description.
Vykreslování v openstreetmap-carto
Cafe-16.svg
Skupina: Food and beverages
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Wikidata
Status: de facto

Značka amenity=cafe se používá pro značení kaváren - běžně neformálních podniků s místy k sezení, kde se prodávají nápoje a lehká jídla. Zahrnuje to kavárny, čajovny, které prodávají jen kávu a čaj až po bistra, které podávají jídlo s alkoholickými nápoji.

Jak mapovat

Umístěte uzel uzel, nebo zakreslete plochu plocha půdorysu budovy. Přidejte značku amenity=cafe a name=*.

Vhodné kombinace

Příklady

První:

amenity=cafe
name=Barista
cuisine=coffee_shop

Druhý:

amenity=cafe
name=San Marco
cuisine=italian

Třetí:

amenity=cafe
name=Eiscafé Leonardo
cuisine=ice_cream

Jiné navrhované druhy kuchyně:

Viz také

Kavárny uvnitř jiných podniků

Je celkem běžné, že velká muzea, knihovny nebo prodejny knih mají v sobě malou kavárnu. Doporučeným způsobem mapování je zakreslit větší podnik jako plochu plocha okolo obvodu budovy a pak umístit kavárnu dovnitř jako zvláštní uzel. Pokud nechcete zakreslovat půdorys budovy, pak prostě umístěte uzel na střed většího podniku, ale kavárnu přidejte jako oddělený uzel.

Samozřejmě někteří mappeři to zakreslí po svém (takže uživatelé dat s tím musí počítat). V případě prodejny knih můžeme mít značky shop=books a amenity=cafe na jednom a tom samém prvku. Obecně je lepší se vyhnout nejasnostem (a také poskytnout informaci o poloze) a mapovat je odděleně. Toto doporučení také pomůže vyhnout se jinému kritickému problému značení. V případě kavárny uvnitř knihovny obě značky sdílí klíč 'amenity' (amenity=library a amenity=cafe). Zde dochází ke kolizi. Někteří mappeři to řeší značením jako amenity=library;cafe, ale to není doporučováno. Viz stránku Oddělování hodnot středníkem pro více informací. Zachyťte více detailů a vyhněte se těmto problémům mapováním kavárny jako odděleného prvku.

Možné chyby ve značení

Pokud znáte místa s touto značkou, ověřte, zda je není možné označit jinak.
Silně nedoporučujeme automatizované editace, pokud ovšem opravdu nevíte, co se chystáte udělat!