Cs:Tag:amenity=pub

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Tag:amenity=pub
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg amenity = pub
Pub.jpg
Popis
Hospoda Edit or translate this description.
Vykreslování v openstreetmap-carto
Pub-16.svg
Skupina: Food and beverages
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Wikidata
Status: používáno

Hospoda je zařízení, které prodává alkoholické nápoje ke konzumaci na místě. Také se zde běžně podává jídlo. Jsou charakteristické tradičním vzhledem a uvolněnou atmosférou. Normálně si můžete sednout a obvykle zde není hlasitá hudba, která by rušila konverzaci. Hospoda je dobrým místem pro setkávání po dni mapování pro OpenStreetMap.

Historicky hospody vznikly v Británii, Irsku, Austrálii, Kanadě a na Novém Zélandu a pocházejí z římských tavern.

Jak mapovat

Umístěte uzel uzel, nebo zakreslete plochu plocha půdorysu budovy. Přidejte značky amenity=pub a name=*.

Vhodné kombinace

V některých zemích mohou místní nazývat hospodu jinak, než je její oficiální název. Například hospoda Red Lion Inn může být hovorově nazývaná The Red Lion. Do značky name=* dávejte název tak, jak je na cedulích na hospodě.

Například
Royal Oak Pub, Fishguard, Wales, UK.JPG name=Royal Oak
The Royal Oak.jpg name=The Royal Oak

Vykreslování

Amenity-pub.png (Mapnik). Hospody jsou vykreslovány jako pivní sklenice ve vrstvě Mapniku. OpenCycleMap zobrazuje sklenice na nižších prvních přiblížení; hospody jsou v cyklistice důležité.

Doplňkové značky (navrhované)

 • food=yes - pokud se podává jídlo, nebo jeho druh
 • cocktails=yes - prodávají se koktaily?
 • beer_garden=yes - má restaurace zahrádku? Můžete přidat i doplňkový uzel, popisující umístění zahrádky, máte-li dostatečná data z GPS nebo leteckých snímků. Viz také amenity=biergarten pro pivní zahrádky známé z Německa.
 • outdoor_seating=yes - restaurace má venkovní posezení, možná ve stylu kavárny. Vhodné pro městské prostředí, kde se nedá sezení popsat jako zahrádka.
 • old_name=* - dřívější název
 • real_ale=yes - nabízeno svrchně kvašené pivo, nebo jeho typ
 • real_cider=yes - nabízen cider
 • accommodation=yes/<style> - nabízí i ubytování? Případně typ ubytování
 • camra=yes - hospoda uvedena v seznamu CAMRA Good_Beer_Guide (pouze Velká Británie). Povšimněte si, že existuje soubor POI distribuovaný CAMRA, ale jeho podmínky neumožňují import do OpenStreetMap
 • real_fire=yes - je-li zde oheň

Podobné značky

 • amenity=bar - těžko rozlišit. Obecně jsou bary moderní podniky s hlučnější atmosférou a mohou být pouze ke stání.
 • amenity=nightclub - více důrazu na tanec. Může být vyžadováno vstupné.
 • amenity=biergarten - jako hospoda, ale venkovní.
 • amenity=cafe - více kávy a čaje, méně alkoholu. Normálně nemají otevřeno pozdě v noci.
 • amenity=restaurant - hospoda často slouží jako restaurace, nebo má vyhrazený prostor pro restauraci. Rozhodněte se podle primárního účelu místa.

Ilustrace