Cs:Tag:amenity=bar

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = bar
HK Central 擺花街 Lyndhurst Terrace sidewalk restuarant bar table n chairs n tender Oct-2011.jpg
Popis
Bar - podnik, kde se prodávají alkoholické nápoje ke konzumaci na místě, charakteristický hlučnou a živou atmosférou. Show/edit corresponding data item.
Vykreslování v OSM Carto
Bar-16.svg
Skupina: jídlo a pití
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Viz též
Status: de facto

Ve většině zemí je bar komerční podnik, kde se prodávají alkoholické nápoje určené ke konzumaci na místě. Je charakteristický hlučnou a živou atmosférou podobnou party. Obvykle se zde neprodává jídlo. Hudba je většinou hlučná a často musíte stát. Někdy má i taneční parket, který ovšem není hlavní atrakcí.

Zatímco hospoda mívá vzhled podobný tradičnímu domu, bary mají obvykle komerčnější vzhled.

Ve středomořských zemích má slovo "bar" odlišný význam (i když to automaticky neznamená, že by se značka měla aplikovat jinak). Zde je bar integrální součástí životního stylu. Jdete tam ráno na snídani, k obědu se podávají jednoduchá jídla, po celý den (pokud se po obědě nezavírá) sem lidé chodí na rychlou kávu a večer je to místo setkávání pro vypití aperitivu před večeří. Některé jsou otevřeny večer i v noci, ale většina večer zavírá. V některých se prodává tabák, sladkosti a známky. Na rozdíl od hospody tento druh barů je otevřen na snídani a káva hraje mnohem větší roli než pivo.

Pokud bar není hlavní aktivitou (například hotel nebo restaurace má také bar), pak je vhodné označit hlavní aktivitu a přidat značku bar=yes.

Jak mapovat

Umístěte uzel uzel, nebo zakreslete plochu plocha půdorysu budovy. Označte amenity=bar a name=*.

Doplňkové značky

Podobné značky

  • amenity=pub - Bary by se neměly zaměňovat s hospodami - amenity=pub. Hospoda má svou zvláštní značku v OpenStreetMap. Hospoda je zařízení, které také prodává nápoje, která se v místě pijí, ale na rozdíl od baru je atmosféra uvolněnější, můžete si sednout, obvykle se podává jídlo a můžete vést tichou konverzaci. Hospody většinou vypadají podobně jako tradiční domy.
  • amenity=nightclub - Podnik s větším důrazem na tanec. Velmi pravděpodobně se platí vstupné.
  • amenity=biergarten - Venkovní pivní zahrádka, podobná hospodě, ale pod širým nebem.
  • amenity=cafe - Kavárna - někdy bary slouží jako kavárny (více čaje/kávy, méně alkoholu) během dne. Rozhodněte podle primárního účelu místa.
  • amenity=restaurant - Restaurace - někdy bary slouží jako restaurace, nebo mají oblast vyhrazenou jako restauraci. Rozhodněte podle primárního účelu místa.

Ilustrace