Pl:Tag:amenity=cafe

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = cafe
(udogodnienie = kawiarnia)
Kawiarnia Noworolski w Krakowie (8642844964).jpg
Opis
Kawiarnia. Edit or translate this description.
Odwzorowanie w OSM Carto
Cafe-16.svg
Grupa: Udogodnienia
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Wikidane
Status: w rzeczywistości

amenity=cafe - służy do oznaczenia kawiarni, ogólnie nieformalnym lokalem z miejscami do siedzenia, w której sprzedawane są napoje i lekkie posiłki i / lub przekąski.

Opis obiektu

Obejmuje to kawiarnie, herbaciarnie, które sprzedają być może tylko herbatę lub kawę i ciastka do bistr z napojami alkoholowymi.

Mapowanie

Zaznacz węzeł węzeł lub obrys budynku obszar i dodaj tagi amenity=cafe i name=*.

Dodatkowe tagi

Przykłady

Pierwszy:

amenity=cafe
name=Barista
cuisine=coffee_shop

Drugi:

amenity=cafe
name=San Marco
cuisine=italian

Trzeci:

amenity=cafe
name=Eiscafé Leonardo
cuisine=ice_cream

Inne sugerowane rodzaje kuchni:

Zobacz także

Kawiarnie w innych sklepach/miejscach

W dużych muzeach, bibliotekach i księgarniach, dość często w środku jest mała kawiarnia. Zalecanym sposobem odwzorowania tych szczegółów jest przedstawienie większego obiektu jako obszar obwodu budynku, a następnie umieszczenie w nim kawiarni jako oddzielnego węzła. Jeśli nie chcesz dodawać obrysu budynku, po prostu umieść węzeł w przybliżonym punkcie środkowym dla większego udogodnienia, i zmapuj kawiarnię jako oddzielny węzeł.

Oczywiście niektórzy mapperzy stosują różne podejścia (więc użytkownicy danych mogą chcieć być tego świadomi). W przypadku księgarni możemy mieć zarówno shop=books jak i amenity=cafe na tym samym elemencie. Ogólnie lepiej jest unikać niejednoznaczności (a także dostarczać więcej informacji o lokalizacji), mapując je jako osobne elementy. To zalecenie pozwala również uniknąć kolejnego, bardziej dotkliwego problemu z tagowaniem.
Na przykład w kawiarni znajdującej się w bibliotece znaczniki mają ten sam "dodatkowy" klucz (amenity=library i amenity=cafe) Mamy zderzenie. Niektórzy mapperzy rozwiązują to za pomocą tagu, na przykład amenity=library;cafe, ale nie jest to zalecenie.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Semi-colon value separator. Rozeznaj bardziej szczegóły i unikaj tych problemów, mapując kawiarnię jako oddzielny element.

Przypuszczalne błędy tagowania

Jeśli znasz miejsca z tym tagiem, sprawdź, czy można je oznaczyć innym tagiem.
Automatyczne zmiany są bardzo odradzane, chyba że naprawdę wiesz, co robisz!