Pl:Tag:amenity=cafe

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = cafe
(udogodnienie = kawiarnia)
Red velvet cake (5289125238).jpg
Opis
Kawiarnia lub podobny lokal z miejscami do siedzenia, w którym sprzedawane są głównie napoje i lekkie posiłki. Show/edit corresponding data item.
Odwzorowanie w OSM Carto
Cafe-16.svg
Grupa: Udogodnienia
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: zatwierdzonyPage for proposal

amenity=cafe – służy do oznaczenia kawiarni, herbaciarni lub podobnego lokalu z miejscami do siedzenia, w którym sprzedawane są głównie napoje i lekkie posiłki lub przekąski.

Mapowanie

Utwórz węzeł węzeł i dodaj amenity=cafe oraz pozostałe tagi.

Dodatkowe tagi

Zobacz też

Kawiarnie w innych miejscach

20191103 163624 Café in Łódź.jpg

W dużych muzeach, bibliotekach i księgarniach dość często w środku jest mała kawiarnia. Zalecanym sposobem odwzorowania tych szczegółów jest przedstawienie większego obiektu jako obszar lub budynek, a następnie umieszczenie w nim kawiarni jako oddzielnego węzła. Jeśli nie chcesz dodawać obrysu budynku, po prostu umieść węzeł w przybliżonym punkcie w obrębie większego obiektu i zmapuj kawiarnię jako oddzielny węzeł.

Różni mapujący stosują różne podejścia (więc użytkownicy danych powinni być tego świadomi). W przypadku księgarni możemy mieć zarówno shop=books jak i amenity=cafe na tym samym elemencie. Jednak lepiej jest unikać niejednoznaczności (a także dostarczać więcej informacji o lokalizacji), mapując je jako osobne elementy. To zalecenie pozwala również uniknąć kolejnego, bardziej dotkliwego problemu z tagowaniem.
Na przykład w kawiarni znajdującej się w bibliotece znaczniki mają ten sam dodatkowy klucz (amenity=library i amenity=cafe). Mamy zderzenie. Niektórzy mapujący rozwiązują to za pomocą tagu, na przykład amenity=library;cafe, ale nie jest to zalecane.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Pl:Średnik rozdzielający wartości.

Możliwe błędy tagowania

Jeśli znasz miejsca z tym tagiem, sprawdź, czy można je oznaczyć innym tagiem.
Automatyczne zmiany są bardzo odradzane, chyba że naprawdę wiesz, co robisz!