Pl:Tag:amenity=cafe

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = cafe
(udogodnienie = kawiarnia)
Red velvet cake (5289125238).jpg
Opis
Kawiarnia lub podobny lokal z miejscami do siedzenia, w którym sprzedawane są głównie napoje i lekkie posiłki. Edit or translate this description.
Odwzorowanie w OSM Carto
Cafe-16.svg
Grupa: Udogodnienia
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: w rzeczywistości

amenity=cafe – służy do oznaczenia kawiarni, herbaciarni lub podobnego lokalu z miejscami do siedzenia, w którym sprzedawane są głównie napoje i lekkie posiłki lub przekąski.

Mapowanie

Utwórz węzeł węzeł i dodaj amenity=cafe oraz pozostałe tagi.

Dodatkowe tagi

Zobacz też

Kawiarnie w innych miejscach

20191103 163624 Café in Łódź.jpg

W dużych muzeach, bibliotekach i księgarniach dość często w środku jest mała kawiarnia. Zalecanym sposobem odwzorowania tych szczegółów jest przedstawienie większego obiektu jako obszar lub budynek, a następnie umieszczenie w nim kawiarni jako oddzielnego węzła. Jeśli nie chcesz dodawać obrysu budynku, po prostu umieść węzeł w przybliżonym punkcie w obrębie większego obiektu i zmapuj kawiarnię jako oddzielny węzeł.

Różni mapujący stosują różne podejścia (więc użytkownicy danych powinni być tego świadomi). W przypadku księgarni możemy mieć zarówno shop=books jak i amenity=cafe na tym samym elemencie. Jednak lepiej jest unikać niejednoznaczności (a także dostarczać więcej informacji o lokalizacji), mapując je jako osobne elementy. To zalecenie pozwala również uniknąć kolejnego, bardziej dotkliwego problemu z tagowaniem.
Na przykład w kawiarni znajdującej się w bibliotece znaczniki mają ten sam dodatkowy klucz (amenity=library i amenity=cafe). Mamy zderzenie. Niektórzy mapujący rozwiązują to za pomocą tagu, na przykład amenity=library;cafe, ale nie jest to zalecane.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Pl:Średnik rozdzielający wartości.

Możliwe błędy tagowania

Jeśli znasz miejsca z tym tagiem, sprawdź, czy można je oznaczyć innym tagiem.
Automatyczne zmiany są bardzo odradzane, chyba że naprawdę wiesz, co robisz!