Pl:Tag:amenity=ice_cream

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = ice_cream
(udogodnienie = lody)
Lodziarnia na osiedlu Stare Żegrze w Poznaniu - maj 2019.jpg
Opis
Miejsce, w którym sprzedaje się lody i mrożone jogurty. Edit or translate this description.
Odwzorowanie w OSM Carto
Ice-cream-14.svg
Grupa: Udogodnienia
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: zatwierdzony

amenity=ice_cream – służy do oznaczenia miejsca, w którym sprzedaje się lody i mrożone jogurty.

Opis obiektu

Lody mogą być sprzedawane w dwóch rodzajach: lody sprzedawane luzem (zwykle z dodatkiem czekolady, wanilii i "twist", lub mieszankę obu) i opakowane, z wyborem smaków, jak również mrożone jogurty, który są niskotłuszczową alternatywą i ich smak nieznacznie różni się od lodów.
Lody i mrożone jogurty są sprzedawane na dwa sposoby: „na wynos” – w wafelku, a także „na miejscu” – kilka gałek o różnych smakach ze śmietaną, polewą i owocami w pucharku i jako koktajle mleczne. Oprócz lodów i mrożonych jogurtów lodziarnie mogą nawet sprzedać wiele gorących potraw.

Aktualny stan rzeczy

Nie ma zgody, czy tag amenity=ice_cream powinien być stosowany, czy też shop=ice_cream. Znaczenie obu znaczników jest podobne (różnica między nimi jest taka, że miejsca z tagiem amenity=ice_cream, z jakiegoś powodu, są stosowane jako miejsca sprzedające także mrożone jogurty).

Alternatywnym podejściem do tagowania lodziarni byłoby oznaczyć ją tagami cuisine=ice_cream, wraz z amenity=fast_food lub amenity=cafe. Wydaje się że mógłby to być najbardziej popularny sposób.

Mapowanie

Nanosimy węzeł węzeł pośrodku obiektu lub zaznaczmy obszar obszar obiektu i dodajemy tag amenity=ice_cream oraz name=*.

Zdjęcia

Zobacz też