Pl:Tag:amenity=ice_cream

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = ice_cream
Lodziarnia na osiedlu Stare Żegrze w Poznaniu - maj 2019.jpg
Opis
Miejsce, w którym sprzedaje się lody i mrożone jogurty. Show/edit corresponding data item.
Odwzorowanie w OSM Carto
Ice-cream-14.svg
Grupa: Udogodnienia
Używane na tych elementach
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: zatwierdzonyPage for proposal

amenity=ice_cream – służy do oznaczenia miejsca, w którym sprzedaje się lody i mrożone jogurty.

Opis obiektu

Lody mogą być sprzedawane w dwóch rodzajach: lody sprzedawane luzem (zwykle z dodatkiem czekolady, wanilii i "twist", lub mieszankę obu) i opakowane, z wyborem smaków, jak również mrożone jogurty, który są niskotłuszczową alternatywą i ich smak nieznacznie różni się od lodów.
Lody i mrożone jogurty są sprzedawane na dwa sposoby: „na wynos” – w wafelku, a także „na miejscu” – kilka gałek o różnych smakach ze śmietaną, polewą i owocami w pucharku i jako koktajle mleczne. Oprócz lodów i mrożonych jogurtów lodziarnie mogą nawet sprzedać wiele gorących potraw.

Aktualny stan rzeczy

Nie ma zgody, czy tag amenity=ice_cream powinien być stosowany, czy też shop=ice_cream. Znaczenie obu znaczników jest podobne (różnica między nimi jest taka, że miejsca z tagiem amenity=ice_cream, z jakiegoś powodu, są stosowane jako miejsca sprzedające także mrożone jogurty).

Alternatywnym podejściem do tagowania lodziarni byłoby oznaczyć ją tagami cuisine=ice_cream, wraz z amenity=fast_food lub amenity=cafe. Wydaje się że mógłby to być najbardziej popularny sposób.

Mapowanie

Nanosimy węzeł węzeł pośrodku obiektu lub zaznaczmy obszar obszar obiektu i dodajemy tag amenity=ice_cream oraz name=*.

Zdjęcia

Zobacz też