Cs:Tag:sport=basketball

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Tag:sport=basketball
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg sport = basketball
Kenyon Martin over Dirk Nowitzki.jpg
Popis
Basketbal (košíková) Edit or translate this description.
Skupina: Sporty
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Viz též
Wikidata
Status: používáno

Shrnutí

Basketbal je kolektivní sport hraný dvěma týmy o pěti hráčích na obdélníkovém hřišti(en).

Tuto značku lze použít na uzlech a plochách a označit jí místa, kde se hraje basketbal. Lze použít více hodnot oddělených středníkem, např. sport=basketball;volleyball;handball, pokud se na stejném místě hraje více sportů.

Klíče a hodnoty

Schéma značení sport=basketball
Klíč Popis
name=* (volitelné) Název místa, má-li nějaký.
leisure=* Touto značkou popište místo hry, např. leisure=pitch značíte-li venkovní hřiště nebo leisure=sports_centre pokud označujete celou budovu, obsahující vnitřní hřiště. Pokud budova obsahuje hřišť více, např. dva vedle sebe, může být vhodné označit budovu jako sportovní centrum a jednotlivé hřiště zvlášť. Ovšem pak značku sport=* použijte pouze na hřiště a nikoliv na celou budovu.
building=yes (volitelné) Tuto značku použijte, pokud mapujete celou budovu. Pokud mapujete pouze hřiště, pak ji nepoužívejte.
surface=* (volitelné) Touto značkou popište povrch hřiště. Pro venkovní hřiště se podívejte na stránku surface=* pro seznam možných hodnot. Nejčastější pravděpodobně jsou asfalt, beton a tartan, ale také lze potkat hlínu, zem a dokonce trávu. U vnitřních hřišť asi použijete parket nebo syntetiku.
surface:condition=* (navrhované/volitelné) Stav, ve kterém povrch je, je zvlášť důležité pro tento konkrétní sport, obzvlášť u venkovních hřišť. Bohužel zatím není žádná shoda, jak toto vhodně popisovat. V tuto chvíli autor doporučuje tento návrh(en), jelikož vypadá jako nejrozumnější a nejkompletnější z dostupných. Konkrétně jsou relevantní hodnoty maintained (udržovaný), uneven (nerovný) a degraded (zhoršený). Doplňkovou charakteristiku lze přidat za středník, např. surface:condition=uneven;potholes;weeds.
lines:basketball=* (navrhované/volitelné) Použijte hodnotu "yes", pokud jsou čáry na povrchu dobře vidět a dá se na ně při hře spoléhat. Pokud se čáry z více basketbalových hřišť překrývají, tak můžere použít barvu čar hřiště, které právě mapujete, např. lines:basketball=red. Pokud se překrývají čáry pro různé sporty, pak můžete popsat i barvy dalších čar např. lines:soccer=black. Pokud jsou v místě pouze čáry pro basketbal, dá se použít zjednodušené lines=yes.
hoops=* (navrhované/volitelné) Počet košů. Běžné hřiště má dva koše, ale není výjimečné, že malé venkovní hřiště mají koš jen jeden. Zřídka může být i košů více než dva. Např. vnitřní hřiště mají občas dodatečné koše na stranách, takže celkový počet je čtyři, šest nebo dokonce osm. Ovšem hřiště, která jsou poblíž nebo se překrývají a mají oddělené své koše je lépe zakreslovat a značit individuálně, je-li to možné. Hodnota této značky by měla být číslo (např. "2") spíše než slovo (např. "two"). V případě zatažitelných nebo odmontovatelných košů použijte rozsah, např.: hoops=0-2. V případě nejistoty použijte rozsah a otazník v závorkách, např.: hoops=1-2 (?).
hoops:height=* (navrhované/volitelné) Touto značkou popište výšku košů. Použijte standard pro běžné koše v pevné výšce (3.05m, 10ft). Použijte mini pro pevné koše na mini-basketbal (2.60m, 8.53ft). A použijte variable pro koše, které lze mezi těmito výškami nastavovat.
hoops:nets=* (navrhované/volitelné) Touto značkou popište typ sítí na koších. Hodnoty jsou chord (provázky?), chain (řetezy) nebo none (žádné).
backboards:size=* (navrhované/volitelné) Touto značkou popište velikost desek u košů. Velikost může být standard (standardní) nebo small (malé).
backboards:shape=* (navrhované/volitelné) Touto značkou popište tvar desek u košů: rectangular (obdélníkové) nebo rounded (zaoblené).
backboards:material=* (navrhované/volitelné) Touto značkou popište materiál desek u košů. Běžné materiály jsou plexiglass (plexisklo), metal (kov), mesh (pletivo) a wood (dřevo).

Příklad

Vybavení

Zvlášť u venkovních hřišť může být vhodné označit polohu nejbližšího zdroje pitné vody, pokud tam je, viz amenity=drinking_water. Ovšem jedná se o samostatnou značku, kterou nekombinujte se značkou basketbalu.

Vykreslování

Piktogram

w:cs: Basketbal]basketbal]

Ilustrace