Fa:Join the community

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Fa:Beginners Guide 1.0)
Jump to navigation Jump to search
کمک بگیرید درباره اوپن­‌استریت­‌مپ مرور نقشه چگونگی مشارکت مشارکت در داده­ٔ نقشه ویرایشگر­ها واژه‌نامه راهنمای مبتدیان

پیوستن به جامعه

قبل از اینکه هرگونه مشارکتی در OpenStreetMap داشته باشید باید در آن ثبت نام کرده و موافقت کنید که مشارکتهای شما تحت مجوز OpenStreetMap باشد. بدین ترتیب اطمینان خواهیم داشت که داده‌ها برای همگان آزاد می‌ماند. همچنین این تغییرات را می‌توان به منابع مشخص نسبت داد. نیازی نیست که نام واقعی خود را به عنوان نام کاربری بکار ببرید. بسیاری از افراد به عوض آن از نام مستعار یا کوتاه‌شده خود استفاده می‌کنند. ایمیلی که ثبت می‌کنید تنها به منظور تأیید حساب کاربری و تبادل پیام بین کاربران است و هیچگاه به‌طور مستقیم به بقیه کاربران نشان داده نمی‌شود.

برای ساخت حساب کاربری OpenStreetMap کلیک کنید.

توجه کنید که حساب کاربری openstreetmap.org با حساب کاربری wiki.openstreetmap.org (اینجا) یکی نیست.

با انجام ثبت‌نام، شما عضوی از خانوادهٔ بزرگ مشارکت‌کنندگان در OpenStreetMap هستید! بیش از پنج میلیون نفر از سراسر جهان همین کار را انجام داده‌اند.

تنظیم زبان وبسایت

اگر وبسایت را به‌زبان فارسی نمی‌بینید، می‌توانید خودتان آن را تنظیم کنید. برای این منظور وارد www.openstreetmap.org شوید. سپس روی نام کاربری خود کلیک و My Preferences را انتخاب کنید. در خانهٔ Preferred Languages بنویسید fa. سپس روی دکمهٔ Update کلیک کنید تا ترجیحات شما ذخیره شود. (برای انگلیسی شدن وبسایت همین کار را تکرار کنید و به‌جای fa بنویسید en).

ارتباطات

اکنون که یک کاربر شدید، می‌توانید با روش‌های مختلفی با جامعه ارتباط داشته باشید:

صفحهٔ کشور خود را ببینید

بسیاری از کشورها دارای یک صفحهٔ اختصاصی در ویکی هستند. در این صفحه قراردادها، قواعد و روش‌های ارتباطی مربوط به آن کشور می‌آید. می‌توانید صفحهٔ ویکی ایران را همین حالا مشاهده کنید.

باخبر بمانید

اخبار OSM را در این لینک‌ها دنبال کنید:

مرحله بعد

همچنین ببینید