Fa:Join the community

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
کمک بگیرید درباره اوپن­‌استریت­‌مپ مرور نقشه چگونگی مشارکت مشارکت در داده­‌های نقشه ویرایشگر­ها واژه‌نامه راهنمای مبتدیان

پیوستن به جامعه

قبل از اینکه هرگونه مشارکتی در OpenStreetMap داشته باشید باید در آن ثبت نام کرده و موافقت کنید که مشارکتهای شما تحت مجوز OpenStreetMap باشد. بدین ترتیب اطمینان خواهیم داشت که داده‌ها برای همگان آزاد می‌ماند. همچنین این تغییرات را می‌توان به منابع مشخص نسبت داد. نیازی نیست که نام واقعی خود را به عنوان نام کاربری بکار ببرید. بسیاری از افراد به عوض آن از نام مستعار یا کوتاه‌شده خود استفاده می‌کنند. ایمیلی که ثبت می‌کنید تنها به منظور تأیید حساب کاربری و تبادل پیام بین کاربران است و هیچگاه به‌طور مستقیم به بقیه کاربران نشان داده نمی‌شود.

تبریک می‌گوئیم، اکنون شما عضوی از خانواده بزرگ مشارکت‌کنندگان در OpenStreetMap هستید! بیش از پنج میلیون نفر از سراسر جهان همین کار را انجام داده‌اند.

تنظیم زبان وبسایت

اگر وبسایت را به‌زبان فارسی نمی‌بینید، می‌توانید خودتان آن را تنظیم کنید. برای این منظور وارد www.openstreetmap.org شوید. سپس روی نام کاربری خود کلیک و My Settings را انتخاب کنید. صفحه را به‌سمت پایین بپیمایید تا به گزینهٔ Preferred Languages برسید. در خانهٔ مربوط به آن بنویسید fa. سپس روی دکمهٔ Save Changes کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود. (برای انگلیسی شدن وبسایت همین کار را تکرار کنید و به‌جای fa بنویسید en).

ارتباطات

اکنون که یک کاربر شدید، می‌توانید با روش‌های مختلفی با جامعه ارتباط داشته باشید:

صفحهٔ کشور خود را ببینید

بسیاری از کشورها دارای یک صفحهٔ اختصاصی در ویکی هستند. در این صفحه قراردادها، قواعد و روش‌های ارتباطی مربوط به آن کشور می‌آید. صفحهٔ ویکی ایران

باخبر بمانید

اخبار OSM را در این لینک‌ها دنبال کنید:

همچنین ببینید

مرحله بعد