Fa:Beginners' guide

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
کمک بگیرید درباره اوپن­‌استریت­‌مپ مرور نقشه چگونگی مشارکت مشارکت در داده­ٔ نقشه ویرایشگر­ها واژه‌نامه راهنمای مبتدیان

این راهنمای مبتدیان به شما روش اضافه کردن داده به OpenStreetMap را نشان می‌دهد. ترجمه این راهنما به زبانهای مختلفی وجود دارد که می‌توانید از جدول بالای این صفحه آنها را انتخاب کنید

تنها به یک کامپیوتر متصل به اینترنت و مقداری زمان برای گردآوری و ورود اطلاعات نیاز دارید. استفاده از دستگاه GPS کاملاً اختیاری است اما برای جمع‌آوری داده‌ها از آن طریق لازم می‌شود. وجود تصاویر هوایی بسیار خوب (اما گاهی خیلی قدیمی) که در ویرایشگزها ارائه می‌شوند، از اهمیت دستگاههای GPS به نسبت روزهای آغازین پروژه کاسته است.

عجله دارید؟

اگر دوست دارید هرچه سریع‌تر بروید سراغ ویرایش نقشه، نشانی https://www.openstreetmap.org/ را باز کنید، روی محدودهٔ موردنظرتان بزرگنمایی کنید. سپس روی دکمهٔ «ویرایش» یا edit کلیک کنید (البته باید حساب کاربری داشته باشید که در ادامه درباره‌اش صحبت خواهد شد). در محیط ویرایش تحت‌وب یک دکمهٔ راهنما وجود دارد که می‌توانید از آن کمک بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم پس از سرزدن به سایت به اینجا برگردید تا جزئیات بیشتری بیاموزید.

گردش در این راهنما

  • برای گردش در این راهنما از فهرست مطالبی که در سمت چپ می‌بینید استفاده کنید.
  • از بخش «مرحله بعد» یا کادر سمت چپ استفاده کنید. صفحه‌ای که در آن قرار دارید به خط ضخیم نشان داده می‌شود.
  • با کمال اطمینان می‌توانید از موارد «همچنین ببینید» رد شوید. این قسمت‌ها به شما نشان می‌دهند که در کجا می‌توانید راهنمایی بیشتری پیدا کنید.
  • هیچ نیازی به عجله نیست، هرلحظه که سوالی برایتان ایجاد شد می‌توانید به این راهنما رجوع کنید.

مرحله بعد