Pl:Przewodnik dla początkujących

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Pl:Beginners' guide)
Jump to navigation Jump to search
Spis treści O projekcie OpenStreetMap Przeglądanie Jak wnieść wkład Wkład w dane mapowe Edytowanie Słowniczek Przewodnik dla początkujących

Przewodnik dla początkujących

OpenStreetMap (OSM) jest jak Wikipedia dla map. Ludzie wspólnie mapują świat. Rezultatem jest wolna mapa dostępna pod adresem www.openstreetmap.org (skrócony url: osm.org również działa). OpenStreetMap tworzy i udostępnia darmowe dane geograficzne, jak mapy ulic, dla wszystkich i do dowolnego zastosowania. Projekt został utworzony, ponieważ większość map, które uważasz za darmowe posiadają prawne lub techniczne ograniczenia co do ich użycia.

Ten przewodnik dla początkujących pokaże ci jak dodać dane do OpenStreetMap. Tłumaczenia są dostępne w wielu językach, które możesz wybrać z tabeli na górze tej strony. Obecnie najbardziej aktualna jest wersja w języku angielskim.

Potrzebujesz komputera podłączonego do Internetu lub telefonu i trochę czasu na mapowanie.

Bardzo się spieszysz i masz telefon z Androidem?

Załóż konto i pobierz StreetComplete. Nie jest to pełny edytor, ale prosty w obsłudze.

Spieszysz się?

Jeśli chcesz po prostu jak najszybciej dokonać edycji, odwiedź stronę https://www.openstreetmap.org, powiększ obszar i kliknij Edytuj (należy najpierw założyć konto). Edytor ma wbudowany przewodnik, który wyjaśni ci podstawy. W każdej chwili możesz również kliknąć Pomoc.

Gdy już będziesz czuł się pewniej, zalecamy, abyś wrócił tutaj i poznał więcej szczegółów.

By móc dodawać oraz edytować dane do OSM należy założyć konto na stronie głównej. Jeśli chcesz edytować tę Wiki, możesz założyć konto tutaj; są to dwa, niepowiązane ze sobą konta.

Dalsza dokumentacja

Następna strona >>