Lt:Beginners' guide

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

OpenStreetMap (OSM) yra lyg žemėlapių Wikipedia. Naudodami GPS įrenginius arba palydovines nuotraukas, žmonės surenka realių objektų koordinates, jas įkelia, pavadina ir atitinkamai pažymi. Taip gaunasi nemokamas viso pasaulio žemėlapis, kurį galite rasti adresu www.openstreetmap.org.

OpenStreetMap kuria ir teikia nemokamus geografinius duomenis, tokius kaip keliai ar gatvės, visiems, kas to nori. Projektas buvo pradėtas, nes dauguma žemėlapių, kuriuos laikai nemokamais, ištikrųjų turi daug teisinių ir techninių panaudojimo apribojimų bei neleidžia žmonėms jų naudoti naujais, kūrybingais ar visai netikėtais būdais.

Pradedančiojo vadovas apima duomenų įkėlimo eigą. Trumpą svetainės ypatumų ir supančios bendruomenės apžvalgą galite pasižiūrėti šiame įžanginiame video, viename iš video pamokų.

Tam, kad galėtumėte įkelti duomenis, Jums reikės užsiregistruoti čia. Jei norite keisti šį dokumentacijos wiki, reikės užsiregistruoti čia. Tai yra du atskiri prisijungimai.

5 pagrindiniai naudojimosi žingsniai

  1. Surinkti geografinius duomenis
  2. Įkelti
  3. Kurti/redaguoti OSM duomenis
  4. Reikšmingai pažymėti
  5. Atvaizduoti ir naudotis
Surinkti geografinius duomenisĮkeltiKurti/redaguoti OSM duomenisReikšmingai pažymėtiAtvaizduoti ir naudotisFirst Page2.PNG
About this image


Detalesnė dokumentacija

Papildoma pagalba

Pagalbą iš kitų naudotojų galima rasti šiose vietose: