Pl:Tag:craft=carpenter

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg craft = carpenter
(rzemiosło = cieśla)
Carpenter working on the Warrior Transition Unit.jpg
Opis
Miejsce pracy lub biuro cieśli, którzy pracują z drewnem, aby budować, instalować i konserwować budynki, meble i inne przedmioty. Edit or translate this description.
Grupa: Rzemiosła
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: w użyciu

Wikidane

craft=carpenter - stosowany do oznaczenia miejsca pracy lub biura cieśli, którzy pracują z drewnem, aby budować, instalować i konserwować budynki, meble i inne przedmioty.

Opis obiektu

 Carpentry

Dodatkowe szczegóły

Aby wyjaśnić, jaki to jest rodzaj stolarza, możemy użyć tagu carpenter=*:

 • carpenter=joiner lub carpenter:joiner=yes - stolarz, który wykonuje stolarkę taką jak szafki, meble, drobna obróbka drewna, modelarstwo, produkcja instrumentów, parkiet lub inna stolarka, gdzie ważne są dokładne połączenia i minimalne marginesy błędu. Niektóre wielkoskalowe konstrukcje mogą być precyzyjne i kunsztowne i są klasyfikowane jako wykończenie stolarki.
  Uwaga: zamiast tego można rozważyć użycie tagu craft=joiner
 • carpenter=trim lub carpenter:trim=yes - stolarz specjalizujący się w formowaniu i wykończeniu, takich jak obudowy drzwi i okien, kominki, listwy przypodłogowe i inne rodzaje prac ozdobnych. Instalatorzy szaf mogą być również określani jako stolarze wykończeniowi.
  Uwaga: zamiast tego można rozważyć użycie tagu craft=joiner
 • carpenter=ship lub carpenter:ship=yes - cieśla okrętowy specjalizujący się w budowie statków, konserwacji i technikach naprawczych (patrz także stocznia) i stolarstwie dostosowanym do potrzeb żeglarskich; zwykle termin odnosi się do stolarza, który ma stanowisko na konkretnym statku. Stalowe okręty wojenne, a także drewniane okręty, potrzebują stolarzy okrętowych, zwłaszcza do dokonywania napraw awaryjnych w przypadku uszkodzeń w wyniku bitwy lub burzy.
 • carpenter=scenic lub carpenter:scenic=yes - Sceniczny cieśla w filmie, telewizji i teatrze buduje i demontuje tymczasową scenerię i scenografię.
  Uwaga: Często tę pracę wykonują artyści tła, malarze sceniczni i rzeźbiarze scen.
 • carpenter=framer lub carpenter:framer=yes - stolarz który buduje szkieletową strukturę lub szkielet budynków. Techniki obejmują obramowanie platformy, obramowanie balonu lub obramowanie drewna (które może być obramowaniem po słupie lub wpuszczanym i czopowym).
 • carpenter=luthier lub carpenter:luthier=yes - lutnik to ktoś, kto wykonuje lub naprawia instrumenty strunowe.
  Słowo lutnik pochodzi od francuskiego słowa lutnia „luth”. Uwaga: Nie ma absolutnie żadnego sensu definiowanie kogoś, kto buduje instrumenty muzyczne jako podgrupą stolarki'
 • carpenter=formwork lub carpenter:formwork=yes - cieśla szalunkowy tworzy szalunek stosowany w konstrukcjach betonowych.
  Uwaga: ta praca jest - przynajmniej w niektórych krajach takich jak Niemcy - wykonywana głównie przez murarzy
 • carpenter=temple lub carpenter:temple=yes - Miya-daiku (stolarz świątynny) wykonuje prace zarówno architekta, jak i budowniczego świątyni i świątyni (stosowane w Japonii)

Mapowanie

Należy zaznaczyć obszar obszar lub nanieść węzeł węzeł na środku obiektu dodając tag craft=carpenter.

Zobacz też