Pl:Tag:craft=carpenter

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg craft = carpenter
(rzemiosło = cieśla)
Carpenter working on the Warrior Transition Unit.jpg
Opis
Miejsce pracy lub biuro cieśli, którzy pracują z drewnem, aby budować, instalować i konserwować budynki, meble i inne przedmioty. Show/edit corresponding data item.
Grupa: Rzemiosła
Używane na tych elementach
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: zatwierdzonyPage for proposal

craft=carpenter - stosowany do oznaczenia miejsca pracy lub biura cieśli, którzy pracują z drewnem, aby budować, instalować i konserwować budynki, meble i inne przedmioty.

Opis obiektu

 Carpentry

Dodatkowe szczegóły

Aby wyjaśnić, jaki to jest rodzaj stolarza, możemy użyć tagu carpenter=*:

 • carpenter=joiner lub carpenter:joiner=yes - stolarz, który wykonuje stolarkę taką jak szafki, meble, drobna obróbka drewna, modelarstwo, produkcja instrumentów, parkiet lub inna stolarka, gdzie ważne są dokładne połączenia i minimalne marginesy błędu. Niektóre wielkoskalowe konstrukcje mogą być precyzyjne i kunsztowne i są klasyfikowane jako wykończenie stolarki.
  Uwaga: zamiast tego można rozważyć użycie tagu craft=joiner
 • carpenter=trim lub carpenter:trim=yes - stolarz specjalizujący się w formowaniu i wykończeniu, takich jak obudowy drzwi i okien, kominki, listwy przypodłogowe i inne rodzaje prac ozdobnych. Instalatorzy szaf mogą być również określani jako stolarze wykończeniowi.
  Uwaga: zamiast tego można rozważyć użycie tagu craft=joiner
 • carpenter=ship lub carpenter:ship=yes - cieśla okrętowy specjalizujący się w budowie statków, konserwacji i technikach naprawczych (patrz także stocznia) i stolarstwie dostosowanym do potrzeb żeglarskich; zwykle termin odnosi się do stolarza, który ma stanowisko na konkretnym statku. Stalowe okręty wojenne, a także drewniane okręty, potrzebują stolarzy okrętowych, zwłaszcza do dokonywania napraw awaryjnych w przypadku uszkodzeń w wyniku bitwy lub burzy.
 • carpenter=scenic lub carpenter:scenic=yes - Sceniczny cieśla w filmie, telewizji i teatrze buduje i demontuje tymczasową scenerię i scenografię.
  Uwaga: Często tę pracę wykonują artyści tła, malarze sceniczni i rzeźbiarze scen.
 • carpenter=framer lub carpenter:framer=yes - stolarz który buduje szkieletową strukturę lub szkielet budynków. Techniki obejmują obramowanie platformy, obramowanie balonu lub obramowanie drewna (które może być obramowaniem po słupie lub wpuszczanym i czopowym).
 • carpenter=luthier lub carpenter:luthier=yes - lutnik to ktoś, kto wykonuje lub naprawia instrumenty strunowe.
  Słowo lutnik pochodzi od francuskiego słowa lutnia „luth”. Uwaga: Nie ma absolutnie żadnego sensu definiowanie kogoś, kto buduje instrumenty muzyczne jako podgrupą stolarki'
 • carpenter=formwork lub carpenter:formwork=yes - cieśla szalunkowy tworzy szalunek stosowany w konstrukcjach betonowych.
  Uwaga: ta praca jest - przynajmniej w niektórych krajach takich jak Niemcy - wykonywana głównie przez murarzy
 • carpenter=temple lub carpenter:temple=yes - Miya-daiku (stolarz świątynny) wykonuje prace zarówno architekta, jak i budowniczego świątyni i świątyni (stosowane w Japonii)

Mapowanie

Należy zaznaczyć obszar obszar lub nanieść węzeł węzeł na środku obiektu dodając tag craft=carpenter.

Zobacz też