Cs:Tag:craft=carpenter

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg craft = carpenter
Carpenter working on the Warrior Transition Unit.jpg
Popis
Pracoviště nebo kancelář tesaře, který pracuje se stavebním dřevem a vyrábí z něj, instaluje a opravuje budovy, nábytek a další věci. Edit or translate this description.
Skupina: Řemesla
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Viz též
Status: používáno

Shrnutí

Pracoviště nebo kancelář  tesaře, který pracuje se stavebním dřevem a vyrábí z něj, instaluje a opravuje budovy, nábytek a další věci.

Dodatečné podrobnosti

Abyste popsali přesněji o jakého tesaře se jedná, můžete použít značku carpenter=*:

  • carpenter=joiner nebo carpenter:joiner=yes - truhlář nebo stolař - vyrábí nábytek, jemná práce se dřevem, vytváření modelů, hudebních nástrojů, parket, nebo jiných věcí, kde jsou potřeba přesné spoje a minimální nepřesnosti. I některé větší stavby, kde je potřeba velká přesnost a zručnost, mohou být klasifikovány jako truhlařina. Poznámka: zvažte radši značku craft=joiner.
  • carpenter=trim nebo carpenter:trim=yes - specializuje se na rámy dveří a oken, krbové římsy, podlahové lišty, a jiné ornamentální práce. Také se může jednat o instalaci skříněk. Poznámka: zvažte radši značku craft=joiner.
  • carpenter=luthier nebo carpenter:luthier=yes - loutnař - vyrábí nebo opravuje strunné nástroje. Poznámka: Je nesmyslné, abychom někoho, kdo dělá hudební nástroje, označovali jako tesaře.

Viz také