Pl:Tag:historic=ruins

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg historic = ruins
(historyczne= ruiny)
Szczytno - ruiny zamki (05).jpg
Opis
Pozostałości budowli, która kiedyś była w całości, ale popadła w ruinę częściowo lub całkowicie. Edit or translate this description.
Grupa: Historia
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktumoże być przyporządkowany do drogimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Wikidane
Status: w użyciu

historic=ruins - stosowany do oznaczania ruin, które mają znaczenie historyczne, gdzie nie jest to możliwe, lub nie jest właściwe, aby opisać dokładniej rodzaj budowli, która jest teraz ruiną.

Opis obiektu

Ruiny

Użycie

opcjonalnie:

Proponowane

Polecane

Znacznik Ruiny jest zbyt ogólnym opisem, bardziej jest wskazane, gdy jest to możliwe, aby opisać oryginalny typ budowli, która jest teraz zniszczona. Do pewnego stopnia, autorzy mogą korzystać z alternatywnych form wskazuje, w jakim stopniu struktura budynku jest zrujnowana. Mimo, że oba sposoby dostarczają podobnych informacji, forma taka jak {historic=ruins,ruins=castle sugeruje strukturę, która jest głównie w gruzach, podczas gdy postaci takich jak historic=castle,ruins=yes sugeruje strukturę, która wciąż wygląda jak zamek.

Kilka sposobów były sugerowanych w celu dostarczenia więcej szczegółów.
Zobacz, na przykład, propozycję, użycia dodatkowych znaczników, aby dodać funkcje podane w Proposed features/ruins, lub propozycji do opisu cywilizacji, który stworzyła oryginalną historic:civilization=*.

Zdjęcia ruin

Zobacz też