Cs:Tag:historic=ruins

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg historic = ruins
Dscf1813-800.jpg
Popis
Zbytky staveb, které byly kdysi kompletní, ale upadly do stavu částečného nebo úplného rozkladu. Show/edit corresponding data item.
Skupina: Historické
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlumůže být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Status: používáno

Značka historic=ruins se používá pro  zříceniny, které mají historický význam a není možné, nebo vhodné, být konkrétnější ohledně typu zřícené stavby.

Dobrý způsob

Značka historic=ruins je obecným popisem, který zaznamenává pouze částečnou informaci. Upřednostňujeme vždy konkrétnější popis původní zřícené stavby. Do určité míry mohou mappeři použít alternativní způsob značení, který naznačuje stupeň rozpadu budovy. I když obě poskytují podobnou informaci, způsob značení historic=ruins,ruins=castle naznačuje, že stavba je již hodně zřícená, kdežto způsob zápisu historic=castle,ruins=yes naznačuje, že stavba stále vypadá spíše jako hrad.

Bylo navrženo mnoho způsobů jak poskytovat další podrobnější informace. Můžete se například podívat na návrh dalších značek pro zříceniny - Proposed features/ruins, nebo návrhy na stránce klíče historic:civilization=*, jak popsat civilizaci která budovu postavila.

Obecně se dá říci, že většina starších zřícenin se dá také popsat značkou historic=archaeological_site a jejími podznačkami.

Ilustrace

Viz také