Pl:Tag:shop=appliance

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg shop = appliance
(sklep= AGD)
Small appliance shop in North London.jpg
Opis
Sklep sprzedający "urządzenia domowe", takie jak lodówki i pralki. Edit or translate this description.
Grupa: Sklepy
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do drogimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Wikidane
Status: w użyciu

shop=appliance - służy do oznaczenia sklepu sprzedającego "urządzenia domowe", takie jak lodówki i pralki.

W tym wąskim znaczeniu słowa "urządzenie" mamy na myśli przedmioty określane niekiedy jako "towary białe". Typowymi przykładami są lodówki, pralki, suszarki, zmywarki i piekarniki.
Urządzenia mogą wymagać specjalnego układu hydraulicznego do doprowadzenia wody lub gazu i/lub specjalnego okablowania elektrycznego o dużej mocy.
Każdy sklep sprzedający głównie AGD (Artykuł Gospodarstwa Domowego) może korzystać z tego znacznika, a tymczasem ...

Różnice w shop=electronics

Mniejsze mniej wymagające urządzenia elektroniczne, gadżety, nadal należą do starszego tagu shop=electronics.

Tag shop=electronics przez długi czas był opisywany na wiki jako "Sklep z elektroniką użytkową (TV, radio, lodówka)", który obejmowałby "urządzenia" wraz z mniejszą elektroniką. Tutaj proponujemy zawęzić definicję shop=electronics, aby opisać sklepy, które sprzedają przede wszystkim mniejsze urządzenia. W przypadku wielu dużych sklepów sprzedających szeroką gamę tego typy towarów, linia między tymi dwoma może być kwestią osądu ...

Wprowadzenie tego nowego tagu shop=appliance na wiki miało miejsce pod koniec 2017 r., wraz z wprowadzeniem tagu w ustawieniach wstępnych iD, tymczasem szersza definicja iD miała miejsce od 2009 r., wcześniej bez wzmianki o shop=appliance. Teraz wspominamy o tym tagu shop=appliance jako o możliwym nowym tagu, który należy stosować.

Zobacz też