Uk:Про проект

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:About)
Jump to navigation Jump to search
Довідка Про проєкт Перегляд мапи Як брати участь Створення мапи Редактори Глосарій Початківцям

OpenStreetMap — мапа всього Світу, до створення якої може долучитись кожен охочий, вона створюється майже з чистого аркуша та розповсюджується під відкритою ліцензією.

Ліцензія OpenStreetMap дозволяє вільно (чи майже зовсім вільно) отримувати доступ до наших мап (у вигляді згенерованих зображень), а також до даних, на основі яких вони створені. Цей проєкт спрямований на заохочення до нового і цікавого використання цих даних. Перегляньте «Чому OpenStreetMap?», щоб дізнатись, чому ми хочемо, щоб така мапа (з відкритими даними) існувала та знайдіть відповідь на інше часте питання «Чому просто не скористатись мапами від Google?»

Мапа

Скористатись нашою мапою дуже просто. Подивіться на місцевість поруч з вами, що ви можете сказати про покриття та його деталізацію? З роками ми досить помітно розвинулись, досягнувши значних результатів (en). Люди та комерційні організації додають свої дані для використання, і в багатьох країнах, для багатьох користувачів OpenStreetMap є вагомою альтернативою іншим постачальникам мап. Але створення мапи ще не закінчено. Наш світ є дуже великим. А як виглядає мапа в вашій місцевості? Існує багато інших способів того як можна розпочати використовувати OpenStreetMap.

Мапінг

Це не просто інтернет-проєкт. Ми встаємо з-за моніторів наших комп’ютерів та досліджуємо міста й сільську місцевість для створення мап. Що не можливо зробити без зусиль співтовариства. Ми використовуємо вікі-подібне програмне забезпечення для колективної роботи, що дозволяє нашим мапам розширюватись та ставати кращими. Якщо ви маєте GPS-пристрій, ви можете поширювати записані вами треки. Ми також маємо можливість креслити по аерофотознімках від Bing або використовувати інші способи створення мап. Ви можете почати редагувати наші мапи навіть зараз, використовуючи онлайновий редактор "iD", або завантажити на ваш комп’ютер редактор JOSM.

Розвиток

Велика кількість роботи по розробці програмного забезпечення спрямовує розвиток проєкту у різних напрямках. Як зазначено вище, ми маємо різноманітні інструменти для редагування мапи. Насправді, OpenStreetMap живе за рахунок ентузіазму та клопіткої праці багатьох людей, а також програмного забезпечення з відкритим кодом, від безпосередньо самої Мапи, аж до API для доступу до даних (інтерфейс веб-сервісу для читання і запису даних мапи). Існує велика кількість підпроєктів, які працюють з нашими даними та використовують їх, але ми потребуємо допомоги у виправлені помилок та додаванні нових можливостей у наші основні компоненти.

Ми завжди раді новим розробникам та перекладачам, Ласкаво просимо!

Фундація OpenStreetMap

Фундація OpenStreetMap — організація, що здійснює збір коштів. Однією з основних витрат є придбання та обслуговування серверів, на яких розміщений проєкт OpenStreetMap. Фундація підтримує проєкт; вона не керує проєктом та «не володіє» даними OSM. Вона виконує роботу по сприянню росту, розбудові та розповсюдженню вільних геопросторових даних та їх надання всім зацікавленим особам для використання та розповсюдження.