Uk:Relation:building

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg building
Building part areas in building area.svg
Опис
Зв'язок для гуртування елементів, з яких складається споруда, для створення об'єктів для тривимірної візуалізації будинків. Edit or translate this description.
Група: Будівлі
Учасники
  • way relation - outline
  • way relation - part
  • Див опис для інших учасників
Статус: використовується


Розбіжності: Ця сторінка описує використання зв'язку type=building як стрижневого елементу для створення тривимірних моделей споруд, як про це йдеться у Simple 3D Buildings, та який вже використовується у понад 6000 випадків, станом на 2014-12-12. Крім того існує первісна пропозиція щодо використання цього теґу для потреб зазначення адрес будинків, але її було покинуто у 2007.


Зв'язки type=building використовуються для гуртування елементів, з яких складається споруда, для створення об'єктів для тривимірної візуалізації будинків. Цей тип зв'язків також використовується під час створення планів-схем приміщень, для гуртування схем для кожного поверху в єдину систему.

Теґування

type=building використовується в двох напрямках: для тривимірного моделювання та для створення планів-схем приміщень. Ми будемо тут розрізняти ці два типи використання, однак вони можуть бути об'єднані в одному зв'язку.

3D моделювання

Стосується building:part=yes, roof:ridge=yes та roof:edge=yes для створення обрисів будівлі.

Більш докладно, особливо про певні властивості, які можуть бути пов'язані з окремими частинами споруди, йдеться на сторінці Simple_3D_Buildings.

Роль Елемент Кількість Коментар
outline area relation один чи більше Частини, що утворюють контур будівлі, наприклад: стіни.
Контур повинен бути позначений теґом Tag:building=yes, або з іншим значенням, яке використовується для будинків, для підтримання сумісності з двовимірними рендерами.
part area один чи більше Частини будівлі. Це частини, що відрізняються друг від друга за певними характеристиками, висота, форма даху, колір, матеріал й т.і.
ridge way жодного чи кілька Лінії, що утворюють виступи даху будинку або його частин.
edge way жодного чи кілька Лінії, що утворюють контур даху будинку або його частин.

Для створення планів-схем приміщень

An example of building relation (indoor mapping) and its members

В цім випадку, цей тип зв'язку використовується для того, щоб згуртувати зв'язки type=level, що стосуються цієї споруди. Кожен поверх має роль level_n, де n – номер поверху (level_0 перший (наземний) поверх). Входи також можуть бути додані в зв'язок з роллю entrance. Вперше він був описаний в IndoorOSM proposal. Дивіться також entrance=* та amenity=parking_entrance

Роль Елемент Кількість Коментар
level_n relation один чи більше Для зв'язків type=level, де n номер поверху (level_-1, level_0, level_1, …). Повинен бити принаймні один зв'язок, що має роль (level_0).
entrance node один чи більше Входи. Повинен бути принаймні один головних вхід до будівлі.

Приклади

Приклади станом на 2014-12-15:

  • Простий будинок з 3 членів, основна споруда як контур, дві циліндричні частини зверху, одна з яких для створення даху у вигляді куполу:
  • Більш складна будівля церкви з різними баштами та різними формами даху:
  • Empire State Building
  • Приклад плану-схеми (з поверхами)

Ще приклади – Demo areas.

Дивіться також