Cs:Key:source:maxspeed

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Key:source:maxspeed
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg source:maxspeed
Zeichen 282.svg
Popis
Obsahuje zdroj omezení rychlosti, buď dopravní značkou, nebo kontextem (standardní omezení), nebo zónou omezení rychlosti. Edit or translate this description.
Skupina: Annotation
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlumůže být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace

maxspeed=*

Viz též
Wikidata
Status: používáno

Značka source:maxspeed=* obsahuje zdroj maximální rychlosti, která je zapsaná v maxspeed=* aby pomohla ověřitelnosti. Může to být dopravní značka, nebo 'zónou' ze které se dá odpovídající rychlostní omezení odvodit za znalosti místních dopravních předpisů.

Jak mapovat

Viz také: Speed limits
  • sign (tam, kde je omezení rychlosti dané numerickou dopravní značkou.)
  • markings (tam, kde je omezení rychlosti dané nakreslenými značkami na vozovce.)
  • <country_code>:<context> (tam, kde je omezení rychlosti dané odpovídajícím kontextem, například: urban - město / rural - venkov / motorway - dálnice / atd. a není zde žádná dopravní značka s omezením rychlosti)

Nepoužívejte <country_code>:<context> v místech, kde je dopravní značka, která předepisuje stejnou maximální rychlost jako je výchozí.

Příklady

Městská ulice v Itálii bude označena:

Tam, kde je omezení rychlosti dané zvláštním omezením s pomocí dopravních značek na koncích oblasti, se může značit následovně:

Další (méně vhodné) varianty

  • maxspeed=30 a source:maxspeed=DE:zone - navrhována v diskusi na mailing listu zde je potřebný odkaz (použito 5 779 k březnu 2017)
  • maxspeed=30 a source:maxspeed=zone - navrhováno na diskusní stránce (analogicky k jiným hodnotám nezávislým na zemi a rychlosti jako třeba sign a markings) (použití stagnuje, 1 800 k březnu 2017)

Výjimky v různých zemích

V některých oblastech nejsou výchozí maximální rychlosti stejné v celé zemi, v těchto případech jednoduše použijte přesnější kódy odkazující na tyto oblasti.

Belgie

Mají dva regiony (různé výchozí maximální rychlosti mimo města) Flandry a Valonsko s těmito ISO kódy: source:maxspeed=BE-WAL:... a source:maxspeed=BE-VLG:...

Často používané hodnoty

hodnota source:maxspeed hodnota maxspeed
AT:urban
BE:urban 50
BE:zone 30
BE:motorway 120
BE:zone30 30
BE:rural 70
BE:school 30
CZ:motorway 130
CZ:motorroad 110
CZ:rural 90
CZ:urban 50
DE:motorway
DE:rural 100
DE:urban 50
FR:motorway 130 /110 (za deště)
FR:rural 90
FR:urban 50
IT:rural 90
IT:motorway 130
IT:urban 50
JP:nsl 60
JP:express 100
LT:rural 90
LT:urban 50
NO:rural 80
NO:urban 50
ON:urban 50
ON:rural 80
PT:motorway 120
PT:rural 90
PT:trunk 100
PT:urban 50
RO:motorway 130
RO:rural 90
RO:trunk 100
RO:urban 50
RU:living_street 20
RU:urban 60
RU:rural 90
RU:motorway 110
GB:motorway 70 mílí/h
GB:nsl_dual 70 mílí/h
GB:nsl_single 60 mílí/h
UK:motorway 70 mílí/h
UK:nsl_dual 70 mílí/h
UK:nsl_single 60 mílí/h
UZ:living_street 30
UZ:urban 70
UZ:rural 100
UZ:motorway 110

Poznámka o použití v Británii

Někteří mappeři používají klíč source:maxspeed=* pro označení zdroje informace stejně jako u jiných značek ve tvaru source:*. Ve Velké Británii dlouhotrvající diskuse na toto téma v mailing listu talk-gb vedla ke shodě o používání source:maxspeed=* pro zdroj dat (survey, Open Data, atd.) a klíče maxspeed:type=* pro informaci popsanou na této stránce. Toto použití je více ve shodě s obecným způsobem značení. Také rozhodl konflikt o tom, jak značit národní omezení rychlosti, která nejsou značená dopravní značkou.