Cs:Key:unisex

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Key:unisex
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg unisex
Female-and-male-Symbol-Silhouette.png
Popis
Vstup povolen bez ohledu na pohlaví Edit or translate this description.
Skupina: Omezení
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Implikuje
Vhodné kombinace
Wikidata
Status: používáno

Popis

Značí, že přístup je povolen bez ohledu na pohlaví. Tato značka se řídí stejnými pravidly jako značky popsané na stránce access=*, i když přítomnost této značky s hodnotou yes nutně implikuje hodnotu yes pro všechny ostatní značky založené na pohlaví.

Použití

Tuto značku používejte v kombinaci s jinými značkami, nejčastěji spolu se značkou amenity=toilets.

amenity=toilets
unisex=yes

Pravděpodobně nejlepší je vyjádřit tento druh přístupu jako unisex=yes a nechat ostatní pohlaví povolit implicitně, protože počet pohlaví není ve všech kulturách roven dvěma. Také je tento způsob značení rychlejší.

V některých zemích jsou některá zařízení přístupná oběma pohlavím, ale ne ve stejnou dobu. Přístup jednotlivým pohlavím se střídá (v některé dny je vstup povolen pouze mužům, v jiné dny pouze ženám). Časté je to v islámských zemích (např. v Íránu) u plaveckých bazénů v hotelech (a dokonce i pohlaví hotelového personálu se střídá). Není vždy možné značit přesné dny pro jednotlivá pohlaví, protože to se může kdykoliv změnit, třeba podle rezervací. Stejná omezení platí pro muže i ženy. Viz také Koupání(en).

unisex=alternating ??? implikuje obojí: male=alternating a female=alternating

Tuto značku by šlo dále zpřesnit, aby se odstranilo omezení dle pohlaví pro velmi malé děti (aby rodič mohl doprovázet své děti, které nemohou přijít samy; ovšem omezení dle pohlaví stále platí pro doprovázejícího rodiče nebo jiného dospělého).

Implikace

Hodnota yes implikuje yes pro všechny ostatní značky založené na pohlaví, což ale lze přepsat pomocí přidání dalších značek. Případný konflikt vyřešte ve prospěch většího přístupu.

Viz také