Pl:Key:traffic_signals:direction

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostępne języki — Key:traffic signals:direction
· Afrikaans · Alemannisch · aragonés · asturianu · Aymar aru · azərbaycanca · Bahasa Indonesia · Bahasa Melayu · bamanankan · Bân-lâm-gú · Basa Jawa · Basa Sunda · Baso Minangkabau · bosanski · brezhoneg · català · čeština · corsu · dansk · Deutsch · eesti · English · español · Esperanto · estremeñu · euskara · français · Frysk · Gaeilge · Gàidhlig · galego · Hausa · hrvatski · Igbo · interlingua · Interlingue · isiXhosa · isiZulu · íslenska · italiano · Kiswahili · Kreyòl ayisyen · kréyòl gwadloupéyen · kurdî · Latina · latviešu · Lëtzebuergesch · lietuvių · Limburgs · magyar · Malagasy · Malti · Nederlands · Nedersaksies · norsk · norsk nynorsk · occitan · Oromoo · oʻzbekcha/ўзбекча · Plattdüütsch · polski · português · română · shqip · slovenčina · slovenščina · Soomaaliga · suomi · svenska · Tagalog · Tiếng Việt · Türkçe · Türkmençe · Vahcuengh · vèneto · walon · Wolof · Yorùbá · Zazaki · isiZulu · српски / srpski · авар · Аҧсшәа · башҡортса · беларуская · български · қазақша · Кыргызча · македонски · монгол · русский · тоҷикӣ · українська · Ελληνικά · Հայերեն · ქართული · नेपाली · भोजपुरी · मराठी · संस्कृतम् · हिन्दी · অসমীয়া · বাংলা · ਪੰਜਾਬੀ · ગુજરાતી · ଓଡ଼ିଆ · தமிழ் · తెలుగు · ಕನ್ನಡ · മലയാളം · සිංහල · བོད་ཡིག · ไทย · မြန်မာဘာသာ · ລາວ · ភាសាខ្មែរ · ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ · አማርኛ · 한국어 · 日本語 · 中文(简体)‎ · 中文(繁體)‎ · 吴语 · 粵語 · ייִדיש · עברית · اردو · العربية · پښتو · سنڌي · فارسی · ދިވެހިބަސް
+/-

traffic_signals:direction
(kierunek_w_sygnalizacji_drogowej)


Mf key.svg



Opis znacznika
Oznaczanie wpływu sygnalizacji drogowej na kierunek jazdy.
Kategoria: Drogi


Wymagane:


Elementy

Może być przyporządkowany do punktu Nie może być przyporządkowany do drogi Nie może być przyporządkowany do obszaru Nie może być przyporządkowany do relacji

Statystyka użytych oznaczeń:

Status: Używany Status: In Use

Filtrowanie danych używając Overpass turbo

Filtrowanie danych OSM używając Overpass turbo (via overpass turbo - help)

traffic_signals:direction=* - służy do wskazania kierunek jazdy narzuconego przez sygnalizację świetlną .

Tag ten jest tagiem dodatkowym do highway=traffic_signals.

Sygnalizacja świetlna na skomplikowanych skrzyżowaniach, gdzie jest wiele węzłów na przejściach oznaczonych tagiem highway=traffic_signals może być interpretowana jako dwa lub więcej pojedynczych sygnałów drogowych w algorytmach routingu, gdy w rzeczywistości jest tylko jedna. Problem ten można rozwiązać poprzez tagowanie kierunku jazdy narzuconego przez sygnalizację drogową.

Korzystając z tych informacji algorytmy routingu mogą lepiej określać, jak sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu wpływa na czas podróży i mogą zapewnić lepszy wybór trasy.

Oznaczanie

Klucz Wartość Element Komentarz
traffic_signals:direction forward węzeł Dotyczy jedynie ruchu w kierunku jazdy.
traffic_signals:direction backward węzeł Dotyczy ruchu w przeciwnym kierunku jazdy.

Uwaga: Zauważmy, że to tagowanie nie jest jednoznaczne w przypadku węzła należącego do więcej niż jednej drogi (highway=*)!
W związku z tym, używamy tagu traffic_signals:direction=* tylko na węzłach, które są częścią "dokładnie jednej" drogi. Unikajmy tagowania węzłów na połączeniach dróg oraz węzłów między dwoma drogami, jak również, kiedy zostały rozdzielone, ale połączone przez węzeł. W razie wątpliwości, lepiej po prostu wstawić nowy węzeł na drodze, który może być świeżo oznakowany.

Zobacz też