Pl:Tag:man_made=quay

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg man_made = quay
(budowla = nabrzeże)
Porthmadog harbour 1.jpg
Opis
Umocniony brzeg wybrzeża, portu lub kanału żeglugowego stworzony w celu zapewnienia statkom możliwość zacumowania. Show/edit corresponding data item.
Grupa: Budowle
Używane do tych elementów
nie może być przyporządkowany do punktumoże być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Status: w użyciu

man_made=quay - stosowany do oznaczenia umocnionego brzegu wybrzeża, portu lub kanału żeglugowego stworzony w celu zapewnienia statkom możliwość zacumowania.

Opis

Nabrzeże to umocniony fragment wybrzeża, portu lub kanału żeglugowego stworzony w celu zapewnienia statkom o sporej wyporności możliwość zacumowania przy nabrzeżu.
W portach przeładunkowych na nabrzeżu mogą znajdować się różnego rodzaju dźwigi a także inne urządzenia do przeładunku towarów. W portach pasażerskich na nabrzeżu może znajdować się trap.

Mapowanie

Nabrzeże można oznaczyć poprzez właściwe otagowanie fragmentu linii brzegowej natural=coastline jako man_made=quay. Schemat tagowania nabrzeża jest analogiczny jak w przypadku man_made=pier.

  • name=* - w przypadku nazwanych nabrzeży.

Zdjęcie

Zobacz