Pl:Tag:shop=bicycle

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg shop = bicycle
(sklep= rower)
ShopBicycle.jpg
Opis
Sklep gdzie można naprawić lub kupić rower oraz akcesoria do niego. Edit or translate this description.
Odwzorowanie w openstreetmap-carto
Bicycle-16.svg
Grupa: Sklepy
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do drogimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Wikidane
Status: zaakceptowanyPage for proposal

shop=bicycle — służy do oznaczenia sklepu, gdzie można naprawić lub kupić rower oraz akcesoria do niego.

Jak rysować

Dodajemy węzeł węzeł do centrum budynku lub rysujemy obszar obszar wzdłuż obrysu budynku. Oznaczamy węzeł lub obszar tagiem shop=bicycle.

Możemy nazwać ten sklep tagiem name=* oraz oznaczyć sieć sklepu tagiem operator=*.

Dodatkowe klucze

Klucze te opisują usługi związane z rowerami. Ich zastosowanie nie jest ograniczone do sklepów rowerowych i mogą być stosowane do dowolnego punktu związanego z rowerami.

Klucz Wartość Opis Częstość wartości Yes
service:bicycle:retail yes/no Rowery są sprzedawane
service:bicycle:repair yes/no Rowery są naprawiane (za opłatą)
service:bicycle:rental yes/no Rowery są wynajmowane. Nie mylić z amenity=bicycle_rental, które jest zarezerwowane dla „wypożyczalni rowerów opartych na stacjach postojowych” i „nie dotyczą sklepów z rowerami”
service:bicycle:pump yes/no Jest wolna od opłat pompa dla rowerów, która może być używana przez każdego (nie jest ograniczona do klientów)
service:bicycle:diy yes/no Tu są narzędzia do do-it-yourself napraw rowerów (np. rowerowa spółdzielnia). W niektórych przypadkach narzędzia są łatwo dostępne, w innych przypadkach należy uiścić opłatę
service:bicycle:cleaning yes/no Myjnia rowerów (za opłatą)
service:bicycle:second_hand yes/no Tu są sprzedawane używane rowery (lepiej używać tagu second_hand=* jak w innych sklepach)

Jeśli sklep rowerowy nie jest oznaczony kluczem z powyższej listy, to znaczy, że jego status jest nieznany: na przykład, jeśli sklep rowerowy nie posiada tagu service:bicycle:repair=*, nie można zakładać, że ma usługi naprawcze.

Wyszukiwarka sklepów rowerowych w UK

UK Bike shop locator jest narzędziem, które pomaga znaleźć sklepy rowerowe brakujące w OSM, na podstawie listy od Association of Cycle Traders. Jeśli sklep rowerowy jest odwzorowany w OSM, może być oznaczone jako taki. Jeśli nie jest odwzorowany w OSM, powinien być zbadany i dodany do mapy, jak zwykle. Więcej informacji: Bike shop data in OpenStreetMap: your help needed.

Rendering

Mapnik OpenCycleMap
Bicycle-16.svg Icon bicycle shop.png

Zobacz też

Podobne tagi sklepów