Talk:Lv:Latvian tagging guidelines

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search

Ieteikums par ielu apzīmēšu apdzīvotās vietās. Ielas un ceļus, kas atrodas iekš dzīvojamās zonas (ir zīme "dzīvojamā zona", daudzstāvu namu pagalmi) atzīmēt ar highway=living_street. -- Aleksejs

ja ir ziime dziivojamaa zona - obligaati :)
par pagalmiem bez shaadas ziimes iisti neesmu paarliecinaats, vai labaak highway=service vai highway=living_street --Richlv 11:29, 27 June 2009 (UTC)
Pēc CSN pagalmi arī ir dzīvojamā zona. Bet es te vēl nedaudz padomāju, un tomēr izdomāju, ka, manuprāt, tomēr pagalmiem tomēr highway=service labāk piestāv, jo tomēr tā vairs nav gluži iela.
Tomēr, piemēram, Ķengaragā pirms iebraukšanas pagalmos daudzviet ir izvietotas šādas zīmes. Vai arī cits, piemērs, Rudens iela Pļavniekos – cik atceros, tad zīmes tur nav, bet ceļš iet caur pagalmu, faktiski, manā CSN izpratnē, arī uz šo ielu attiecas noteikums par dzīvojamo zonu un 20 km/h ierobežojumu. Ko darīt ar šādu ielu?
Varētu, piemēram, šķirot pagalmu ceļus, kas ir caurbraucamas (savieno 2 ielas) un tādiem tad arī likt highway=living_street. -- Aleksejs 12:04, 27 June 2009 (UTC)

Mazie ceļi ārpus apdzīvotām vietām

Iezīmēju dažus ceļus Rīgas rajonā, un man radās jautājumi - kā būtu pareizi apzīmēt zemes ceļu, kuru lieto tikai apkārtējo lauku māju iedzīvotāji? Un kā - mežinieku izbūvētos ceļus meža apkopšanai - kurus tomēr lieto arī iedzīvotāji? anso

Kāds ceļiem segums? -- Aleksejs 19:51, 27 June 2009 (UTC)
Parasti - smilts. Respektīvi, ceļi nav "taisīti", tie ir izbraukāti jau no seniem laikiem - sākotēji ar zirgu, vēlāk ar auto. Vietām uzbērta grants. Kartē atzīmēju, ka segums ir surface=dirt. (Pavasarī tie tiešām ir dubļi). Ceļus aprūpē pašvaldība - tās sūtīts greiders brauc. Savukārt - mežinieku ceļiem - šķembu klājums. Pēdējo gadu laikā mežinieki būvē(ja) šos ceļus viscaur Latvijā. Pašvaldības greiders tos netīra, bet reizēm iztīra mežinieku greideri. Daži no šiem ir stigas. Atzīmēju kā highway=service un surface=gravel. anso 17:57 28-jun-2009
Hm... Man izklausās, ka es tur liktu highway=track. -- Aleksejs 17:13, 28 June 2009 (UTC)
P.S. Lai nav jāmokās ar lietotāja vārda un laika likšanu, var lietot ~~~~, ko automātiski wiki aizvietos.
OK, pēc pievienotās bildes highway=track ir atbilstošais - tiem, kas laukos. Pievienojot surface=dirt tie top par kājāmgājēju takām. (dirt track) Bet meža ceļi ir pavisam cits stāsts - cita bilde. Uz kartes tiem (manuprāt) vajadzētu arī izskatīties dažādi. Varbūt jālieto piedāvāto tracktype=grade1-5, bet, cik saprotu, tie nav apstiprināti. Anso 20:02, 28 June 2009 (UTC)
Varbūt vari parādīt kartē, kur tie mežu ceļi? Tos izmanto tikai iedzīvotāji, lai nokļūtu līdz saviem īpašumiem? Vai tie savieno kādus lielākus ceļus? highway=track aprakstā ir arī minēti meža ceļi. Par tracktype=*, iespējams, arī to var lietot, bet cik saprotu, tad šis īsti nav apstiprināts. -- Aleksejs 20:23, 28 June 2009 (UTC)
http://osm.org/go/0wJNodNN= Kaut kad pielikšu arī bildes, lai redz, kā ceļi izskatās dabā. Anso 06:00, 29 June 2009 (UTC)
skataamies ieksh Map_Features un meegjinaam izdomaat sapraatiigaako risinaajumu. peec apraksta izklausaas, ka es varieetu starp track/tertiary/residential - skat. aprakstus un hintus ieksh map features. --Richlv 15:59, 29 June 2009 (UTC)

Apdzīvoto vietu iezīmēšana

Vai tomēr ar city nevajadzētu atzīmēt visas republikas nozīmes pilsētas: Rīga, Jūrmala, Valmiera, Daugavpils, Rēzekne, Liepāja, Ventspils, Jelgava, Jēkabpils? -- Aleksejs 12:10, 27 June 2009 (UTC)

Ui nē! Tad mums būs neatbilstoši OSM kopējam standartam. Tur jāskatās pēc iedzīvotāju skaita. 100 tkst ir daudz. Nevajag saskumt, ka mums nav tādas metropoles kā attīstītajām valstīm. -- Uldics 10:06, 13 July 2009 (LT)
Tā, šito es ņemu atpakaļ. Esmu kļuvis pārliecināts, ka republikas nozīmes pilsētas jāapzīmē kā city. Taga place=city apraksts nosaka, ka valsts to nosaka, bet orientējoši var vadīties pēc iedzīvotāju skaita. --Uldics 11:39, 28 July 2009 (UTC)
OSM vadlīnijas pieļauj pilsētas (city/town) klasificēt arī pēc vietējiem kritērijiem. Pie tam pilsētas republikas statuss ietekmē arī administratīvo dalījumu. Tomēr sanāks, ka šīs pilsētas uz kopējā fona nekādi netiks izceltas? -- Aleksejs 07:51, 13 July 2009 (UTC)

cleanup 2011.09.13

satiiriiju nedaudz sho lapu - sho to panjeemu aaraa. pamataa iipashu liriku vai nedaudz shaubiigas lietas, ko iipashi negribeetos ieteikt iesaaceejiem :) --Richlv 19:54, 13 September 2011 (BST)

iznjemtais, veesturei (un komentaars, kaapeec iznjemts) :

Ceļu seguma kvalitātes apzīmēšanai skatīt Approved_features/Smoothness. Un tas nu nekādi neattiecas ne uz ātrumu, ne segumu, ne svarīgumu, bet tikai un vienīgi, ar ko tur iespējams normāli braukt, nesalaužot braucamo un neriskējot ar veselību vai tehniku. Par cik mūsu ceļi bieži ir stipri neizbraucami, tad jāņem vērā, kādi tie ir lielu daļu gada. Tā, lai cilvēks plānojot savu braucienu var orientēties, vai būs izbraucams, vai nē. Ja vienreiz izbrauc un ir lielisks, tas nenozīmē, ka tāds tas ir visu laiku. Un šeit netiek domāts par pavasari, kad lauku ceļi vispār ne ar ko nav izbraucami, bet, kāds ir to stāvoklis pirms kārtējās apkopes (piemēram greiderēšanas) vasarā.

surface ir shausmiigi subjektiivs tags, kursh absoluuti atkariigs no transporta liidzeklja (dzhips vs divritenis vs skrituljslidas vs beernu ratinji), kaa arii tas paaraak daudz variee ne tikai no sezonas, bet biezhi tikai no laikapstaakljiem. maza diskusija no irc :)

  • <chillly> a horribly subjective measure of the quality of the road/track surface
  • <RichardF> balrog-k1n: we came up with a sensible alternative, remember? map the surface in ASCII.
  • <RichardF> surface=_____.______._______.______ is quite good.
  • <RichardF> surface=_______ __________ is pretty good, but with a whacking great big pothole.
  • <RichardF> surface=,. __~~-__.,_ooo____ can be used as a synonym for operator=Oxfordshire County Council.
  • Ja surface nenorādīsit, tiks uzskatīts, ka ir surface=paved, kas nozīmē, ka ir segums. Tāpat kā satiksmes noteikumos, arī OSM izpratnē gan grants, gan asfalts ir ceļš ar segumu.

nav iisti pareizi, jo taada globaala pienjeemuma nav - datu lietotaajs var izveeleeties "defaulto" veertiibu. piemeeram, highway=track diez vai kaads uzskatiis par "paved"

Piemērs ir dažus kilometrus uz austrumiem no Bauskas, Bekumežā ieiet ceļš austrumu virzienā uz Plūdoņiem. Tagad (2009. gada vasara) tur tikai knapi manāma taciņa palikusi, kaut gan ceļa sākumā vēl ir divas līnijas manāmas. Arī meža ceļi mēdz būt šādi, bezseguma, bet ne visi. Daudz ir meža ceļu ar segumu, kas nav grants, bet kaut kāda smilts vai kas tur, un kas šad tad tiek izšķūrēti. Tādus nevar apzīmēt ar highway=track.

baigaa lirika ;)