Uk:Точність

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Accuracy)
Jump to: navigation, search

Точність мапи дуже важлива, причин неточності може бути безліч.

Положення

GPS

GPS-треки можуть надавати хибне уявлення про точність. Є багато дрібних помилок, здатних втрутитися в сигнали GPS.

Gps-accuracy.png

Наведене зображення невелокої ділянки з нерухомістю у Markinch містить декілька треків GPS, та кілька неточностей.

По-перше, погляньте на численні білі лінії у верхній частині зображення. Це треки з Navigo 3100 GPS.

Це дорога зі сходу на захід, з відстанню між проїжджими частинами близько 5 метрів.

Протягом кількох поїздок впродовж кількох місяців з одним і тим самим GPS виясняється суть помилки. Білі лінії мали б бути розташовані в дві смуги шириною близько метра, розділені простором близько 4 метрів.

Але не видно нічого схожого, крайні треки розташовані на відстані близько 18 м.

Це вказує на те, що точність з дня на день може змінюватись в межах +-7 м або щось близько того.

Кореляція треків, зібраних за коротший період, буде помилково сприйнята як вища.

Зверніть увагу на треки нижче - це поїздки довкола невеликих будівель. Порівняйте ділянки, де два білих трека йдуть в зустрічних напрямках - кожен трек записаний з паузою близько 5 хвилин, і систематична похибка між ними складає близько метра.

Якщо здійснити повторний запис через тиждень, цей трек буде зміщений на майже 15 м.

Зазвичай не варто правити помилки з точністю вище вказаної, виключаючи виняткові обставини.

Рожевий трек - зовсім відмінний випадок. Це інший GPS, він відображає помилки, притаманні GPS зі слабким сигналом (хоча він проходить поруч з іншими GPS, це просто недоліки його роздільної здатності)

Проблеми, продемонстровані рожевим треком, особливо яскраво проявляються про оминанні кутів будівель. Іноді кут повороту не відображається негайно, і рух начебто триває у тому ж напрямку певний час, поки не буде самостійно скоригований пристроєм.


navigo - старіший GPS. GPS, які підтримують WAAS, забезпечують вищу роздільну здатність, але із тими ж застереженнями.

При виправленні або редагуванні даних карт, вам невідомо, наскільки точними є завантажені вами ті чи інші треки.

Навіть якщо ви записали їх самостійно, і вони ваші особисті, і показують, що ви починаєте і закінчуєте рух в одній і тій самій точці, якщо ви повторите запис через тиждень, то помітите зсув у кілька метрів.

Виправлення 'помилок' - там де треки інших GPS не узгоджуються з вашими на величину до 20м, загалом є поганою ідеєю, за винятком випадків коли це має результатом очевиднішу дорожню сітку.

Підводячи підсумок сказаному - якщо в наявності тисячі треків дороги, і дорога очевидно зміщена на 8 м від середньої лінії, лише за таких умов переміщення має сенс.

Систематичні помилки

Пристроям GPS притаманні невеликі систематичні помилки, навіть коли над приймачем ясне небо в усіх напрямках. Але за певних обставин можуть виникати помилки, які повторюються.

Розглянемо випадок з вулицею в напрямку зі сходу на захід, із високими будівлями з обох боків. Ви стоїте на південній стороні вулиці, із дуже вузькою смугою видимої частини небосхилу, із кількома супутниками переважно на лінії схід-захід.

Але один супутник на півдні, перекритий будівлею, поблизу якої ви стоїте, видимий як віддзеркалення від будинку з іншого боку вулиці в північному напрямку.

Уявна додаткова відстань до цього супутника, спричинена відбиттям, 'відштовхне' GPS в сторону - в напрямку до будинку, який відбиває сигнал.

В даному випадку ви, як правило, будете зміщені на кілька метрів у північному напрямку.

Іменування

Зазвичай іменування не спричиняє двозначностей.

Існує кілька причин до мішанини - від кількох державних органів, що по різному називають об'єкти, до неточних вуличних покажчиків.

OpenStreetMap намагається мапити реальність 'на землі' (в оригіналі - tries to map reality 'on the ground').

Хоча можуть бути дискусії щодо правового статусу території, коли уряди і люди називаються місця різними назвами, ми стараємось, наскільки можливо, відображати наземну дійсність.

Що говорять дорожні вказівники? Як місцеві жителі називають місця?

Аерофотознімки і гео-випрямлення

Гео-випрямлення (georectification) - частина мистецтва суміщення кількох джерел інформації, найчастіше фотографій з повітря або супутників, та комбінування з них в цілісного зображення землі.


Як правило, це дає добрі результати, особливо в забудованих ділянках, де суміщати краї легко і за наявності обстежених опорних точок.


У інших випадках, людські помилки можуть виникати через те, що очевидно високоякісні зображення можуть бути набагато менш точними, ніж ви сподіватиметесь, поклавшись на їх високу роздільну здатність.

Wavy-map.jpg

Високоякісне зображення Helsinki. з обговорення в поштовій розсилці.

Насправді червоні лінії прямі. Є кілька можливих причин цієї помилки. Наприклад, якщо камера не точно над об'єктом, тоді потрібні додаткові відомості про співвідношення висот усіх ділянок фотографії щоб обробити зображення так, наче воно знято з точки вгорі.

Якщо модель висот невірна, виникають спотворення.

Повторна перевірка за іншими джерелами при записі треків - завжди гарна ідея, якщо це можливо. Наприклад - вже наявні дороги або об'єкти з GPS. Інші джерела зображень або мапи.

Прочитайте також цю сторінку, яка містить більше інформації про точність в зображеннях від Yahoo. RU:True Offset Process є пропозицією щодо автоматичного вирівнювання зміщених аерознімків, які використовуються в якості фону для OpenStreetMap.

Старі мапи

Wikipedia демонструють деякі давні світові мапи. У перших з них стояли на заваді неможливість точного вимірювання відстаней та кутів, а також проблеми злиття даних з різних джерел. Пізніші мапи безумовно більш точні!


Star-map.jpg

Цей знімок екрану potlatch демонструє GPS-треки доріг та підкладку з мап 1930-х років (давня Шотландія). Точність в межах мапи мінлива, загалом контури досить точні, але деформації очевидні, особливо на ділянках де немає прямої видимості, що ускладнює triangulation|триангуляцію.

Старі мапи слід використовувати дуже обережно. Їм притаманні безсистемні помилки та більш очевидні проблеми - на наведеній мапі видно кілька сусідніх лікарень, більшість з яких вже зачинена.