Uk:Key:postal_code

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg postal_code
Postal code-hamburg-de.png
Опис
Використовується для додавання поштового індексу до ліній вулиць чи полігонів. Show/edit corresponding data item.
Група: Місця
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Статус: використовується

Ви можете додавати теґ postal_code=* до ліній та полігонів для того, щоб зазначити поштовий індекс для вулиці чи певної території.

Інші варіанти додавання поштового індексу

Додавання індексу до будинків та точок

Ключ postal_code=* використовувався для додавання інформації про поштовий індекс до будинків чи точкових об’єктів до появи Karlsruhe scheme, якою було запроваджено використання теґів підмножини addr=*. У випадках зазначення поштового індексу на будівлі чи точці інтересу (POI) слід використовувати теґ addr:postcode=*.

До ліній вулиць, вздовж яких знаходяться адреси з однаковим поштовим індексом, теґ postal_code=* все ще лишається чинним.

Для меж поштових зон…

Теґ postal_code=* все ще використовується, але ви можете використовувати…

boundary=postal_code на замкнених лініях або на звʼязках (в цьому випадку звʼязок має бути type=boundary)

Поштові коди різних поштових систем

Зверніться до Вікіпедії, щоб дізнатись більше про різні системи поштових індексів! (Оберіть мову: de - en - es - fr - nl - uk).

Джерела отримання інформації про поштові індекси

В ідеальному світі базами даних поштових індексів (та місцями, до яких вони застосовуються) буде керувати урядова організація, і вони будуть вільно поширюватись без сплати зборів або застосування обмежувальних ліцензій через очевидні економічні вигоди. На жаль, у більшості країн це не так, і тому ми дотримуємось того самого підходу, що й для всіх інших типів геоданих. Зазвичай ми збираємо та накопичуємо дані з нуля, не копіюючи їх з інших джерел. Ми також уникаємо використання Google Maps для визначення положення того чи іншого обʼєкта разом з униканням перенесенням даних з інших подібних сайтів/джерел, які мають подібні обмеження.

Поштові індекси з нуля?

Поштові індекси з нуля? Чи це означає, що ми стукаємо у кожні двері та питаємо який поштовий індекс у цієї адреси?

Так… Саме у такий спосіб ми створюємо мапу. Ми проводимо дослідження, збираючи інформацію "в полі". Збирання поштових індексів є особливо складними через те, що ви не можете їх побачити на дверях чи поруч з номером дому. Можливість перевірити їх правдивість досить обмежена, що своєю чергою може означати, що для таких даних не має місця в OpenStreetMap, однак вони завжди є частиною даних, яку б люди хотіли б мати у вільному доступі.

Ви можете розшукувати інформацію про поштові індекси самотужки не стукаючи у двері до кожного, а лише звертаючи увагу на них у квитанціях, чеках магазинів чи в меню ресторану. Ви можете знайти їх на офіційних сайтах установ в розділі з інформацією про поштову адресу. Але не треба копіювати цю інформацію зі чиїхось баз даних.

Урядові джерела

Ми можемо використовувати урядові джерела чи дані надані іншими провайдерами таких даних у випадках, коли вони відкрито оприлюднити дані, тож про "використання" таких даних можна подумати з точки зору імпорту, тобто обробки даних та використання їх для додавання теґів postal_code=* в автоматичному режимі до бази даних OpenStreetMap. Імпорт вимагає повної впевненості в ліцензійній сумісності даних та інших типах застережень. Треба чітко дотримуватись Настанов з імпорту даних. Хорошою альтернативою може бути розробка способів поєднання наборів даних, зберігаючи їх окремо. Для багатьох варіантів застосування даних таких підхід буде кращий, однак це також означатиме що деякі з переваг OpenStreetMap будуть втрачені, наприклад пошук за допомогою Nominatim буде повертати неповні дані.

Free the postcode

Існує окремий проєкт з такою назвою – Free The Postcode, який координує такі зусилля і більш зосереджений на створені бази даних. Кожного разу, коли ви додаєте теґ postal_code до точки інтересу в OpenStreetMap, він автоматично додається до Free The Postcode. Останнім часом в проєкті Free The Postcode спостерігається зниження активності. В основному він був сфокусований на поштових індексах Сполученого Королівства, але ситуація змінилась із виходом CodePoint (Див Free The Postcode#UK). Free The Postcode може бути все ще корисним та відповідним способом збирання та накопичення інформації будь-де.

Приклади створення мап

Ці приклади показують дані, які були додані маперами до кожної вулиці за допомогою використання postal_code=*.

Postal_code-birmingham-uk.png Birmingham, UK

Postal code-hamburg-de.png Hamburg, Germany