Uk:Key:bridge

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg bridge
2014 Karwina, Darków, Most żelbetowy 01.jpg
Опис
Міст – штучна споруда по якій проходять дороги, залізниці, водні шляхи, трубопроводи чи інша транспортна інфраструктура над іншими шляхами або через межигір’я. Show/edit corresponding data item.
Група: Властивості
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: затвердженийPage for proposal
Типове відображення моста на мапі.
Ліворуч не вірне позначення мосту, де він одним кінцем спирається на перехрестя

Ключ bridge=* використовується для позначення того що дорога чи шляхопровід проходить по мосту. Мости можуть складатись із кількох типів ліній, які можуть позначати дороги, залізниці, канали, трубопроводи та іншу транспортну інфраструктуру.

Значення ключа використовується, щоб показати тип мосту. Щодо можливих варіантів значень дивиться далі.

Міст чи тунель? В місцях де елементи нижнього рівня інфраструктури оточені землею замість bridge=* потрібно використовувати tunnel=*. Іноді не зовсім очевидно, де у певного перетину шляхів міст, а де тунель, але уникайте позначення мостів для верхнього рівня з одночасним позначенням тунелів для нижнього рівня шляхів.

Функціональний опис може бути доповнений додатковими теґами, такими як bridge:movable=* та описом фізичних аспектів bridge:structure=* та bridge:support=*. Зверніть увагу на те, що контури мостів area також можна замапити, але для цього використовується інший теґ man_made=bridge до якого теґ bridge=* додається як допоміжний уточнювальний теґ, який використовується для зазначення типу мосту.

Як мапити

Розділіть верхню лінію з кожної сторони моста (там де він з’єднується з поверхнею) та додайте теґ bridge=yes центральному відрізку. Рекомендується не закінчувати міст на перехресті, чи з’єднанні шляхів. Міст повинен або закінчуватись до перехрестя (нормальна ситуація), або у випадку коли з’єднання знаходиться 'у повітрі', то й інші лінії також повинні бути позначені як мости, для відповідних відрізків.

Естакади, з’їзди/заїзди на міст, не є частиною мосту і позначаються теґом embankment=*. Насип (embankment) не потребує наявності теґу «layer», тому що вона є модифікованим 'наземним рівнем'.

Частина мосту, що знаходиться між двома його опорами називається проліт. Деякі мости мають по одному прольоту, інші — більше. Лінії, якими позначається кожний окремий проліт іноді також є важливими для мапінгу. Різноманітні типи прольотів (такі як: арки, балки) можуть бути описані за допомогою теґу bridge:structure=*, в той час, як опорні конструкції між прольотами та на кінцях мосту — bridge:support=*, якщо це виправдано. Це може вимагати розділення лінії мосту на кілька частин, в разі коли він складається з кількох прольотів. Деякі прольоти позначаються власним значенням ключа bridge=*: дивіться нижче опис bridge=cantilever, bridge=trestle та bridge=viaduct. Опис інших особливих мостів знаходиться нижче.

Деякі мости є рухомими: проліт чи кілька прольотів можуть змінювати своє положення, надаючи більше місце вгору для проходження транспорту під мостом. Такі мости повинні позначатись теґом bridge=movable. Так само, як і архітектурні особливості прольотів, механізм зміни конфігурації мосту представляє інтерес під час мапінгу, і він може бути зазначений більш докладно за допомогою теґу bridge:movable=*. Цей теґ також може застосовуватись до мостових прольотів, які раніше були рухомим, а зараз не використовуються, і знаходяться в зачиненому стані.

Обмеження

Якщо міст має обмеження на максимальну вагу, навантаження на вісь чи довжину додайте відповідно теґи maxweight=*, maxaxleload=*чи maxlength=* до лінії мосту.

Якщо також присутні обмеження на можливість проїзду певних транспортних засобів чи варіанти використання, використовуйте теґ access=*.

Якщо існує визначене дорожніми знаками обмеження на максимальну висоту транспортних засобів, що можуть проїздити під мостом, додайте теґ maxheight=*, до точки, чи невеличкому відрізку лінії, що походить під мостом. Для зазначення фізічно допустимої висоти під мостом зважте на її зазначені в значенні ключа maxheight:physical.

Рівень над поверхнею

Міст повинен мати теґ layer=*, для багатьох мостів він майже завжди буде layer=1, але для складних розв’язок потрібно задавати відповідні значення для кожного з елементів.

Властивості мостів

Через те, що сам теґ bridge=* є додатковою властивістю іншого об’єкта, що не є мостом (дорога, залізниця та інше), вам можливо знадобиться використання префікса "bridge:" разом з іншими ключами. З моменту вводу у використання об’єкту що позначає сам міст (полігон позначений теґом man_made=bridge) бажано додавати властивості мосту (без префіксу) до цього об’єкта та уникати дублювання їх на всіх інших об’єктах, розташованих на цьому мості.

Зазначення назви

У випадку, коли міст має назву існує кілька варіантів її теґування. Їх вибір є особистою справою, але залежить від важливості мосту:

  • Якщо у вас є об’єкт позначений теґом man_made=bridge, всі інші властивості мосту мають додаватись саме до нього – назва (name=*), номер й інше. Об’єкти позначені таким чином показуються на Стандартному шарі на головній.
  • Для вулиці, що проходить мостом використовуйте теґ name=* на цьому відрізку. Тут може бути два випадки:
    • Якщо на вказівнику вказана назва мосту – зазначте її в значення ключа name=*.
    • Якщо назва вулиці лишається незмінною – залишить її в name=*, а для назви мосту – bridge:name, за відсутності об’єкта man_made=bridge.

Якщо міст має стару, але все ще вживану назву, зазначте її за допомогою теґа bridge:old_name=*.

Зазначення номера

Для зазначення номеру мосту зважте на використання теґу bridge:ref=*.

Теґи, що використовуються разом

Не потрібно використовувати теґ building=bridge, щоб позначити контури мосту. Для цього ви можете використовувати запропонований теґ man_made=bridge. Теґ building=bridge використовується лише тоді, коли будівлі використовуються як мости.

Інші характеристики мостів можуть бути замаплені та позначені за допомогою теґів bridge:structure=* та bridge:support=*.

Якщо у мосту є стара назва, її можна вказати у тезі bridge:old_name=*. Номер мосту може вказуватись через bridge:ref=*. Використовуючи запропонований зв’язок або man_made=bridge, до нього можуть застосовуватись ключі old_name=* та/або ref=*. Мости також можуть мати посилання на статті про них у Вікіпедії (wikipedia=*), або мати інші властивості, використовуючи призначені для цього теґи. start_date=* може використовуватись для позначення дати початку експлуатації мосту для руху.

Мости, що мають кілька проїжджих частин та додаткові елементи

У випадках, коли мости показані у вигляді кількох ліній або мають додаткові елементи, існує два запропонованих варіанти для їх позначення:

  • Використовуючи man_made=bridge, обведіть контури мосту і додайте це теґ. Дороги, що проходять по ньому з’єднайте з контуром. Всі атрибути, що стосуються мосту, такі як: рівень (layer), назва (name) та номер (ref) призначаються безпосередньо до контуру. Якщо міст багаторівневий, краще використовувати зв’язок.
  • Використовуючи запропонований зв’язок bridge, всі елементи мосту будуть членами зв’язку, а всі атрибути що стосуються мосту, призначаються зв’язку. Якщо міст є багаторівневим, краще використовувати тільки зв’язок для гуртування всіх елементів мосту в єдиний об’єкт.

Контури мостів

Контури мостів, особливо великих, тих що несуть декілька ліній для руху транспорту мають позначатись теґом man_made=bridge.

Об’єкти, що знаходяться на мостах

Точкові об’єкти, що є частиною ліній, які самі позначені як мости, вважаються такими, що знаходяться на мостах і не потребують додаткового застосування теґу layer.

Складніші випадки розглядаються в описі теґу man_made=bridge та в статті Relations/Proposed/Bridges and Tunnels.

Proposed features/Simplify man made=bridge mapping також містить кілька ідей.

Мости і навігація водними шляхами

Мости є важливими наземними орієнтирами, які можуть створювати суттєву загрозу для навігації водними шляхами.

Дивіться

Значення

Більша частина мостів, не зазначених в таблиці нижче, може бути позначена за допомогою


ключ значення елемент опис OSM Carto фото
bridge yes way Загальний теґ для позначення мостів, можливе поєднання з іншими теґами bridge:* Weißenberg - Nechern - Riegel-Mühle 10 ies.jpg
bridge aqueduct way area Довга споруда, по якій проходить канал або водогін зі свіжою водою. Вважається доречним використання разом з historic=aqueduct для значних древніх акведуків. Pont du gard.jpg
bridge boardwalk way area Настил для проходу через вологу поверхню чи через складний рельєф, зазвичай знаходиться над самою землею на підпірках. Swampy But Pretty Bog In Fiordland NZ.jpg
bridge cable-stayed way area Discouraged: Please use defacto bridge=yes + bridge:structure=cable-stayed instead. Pont-haubané-semi-éventail.svg
bridge cantilever way area Міст у якого проліт підтримується тільки з одного боку. Зазвичай, вільні кінці двох прольотів змикаються між собою, утворюючи довгий проліт між опорами. Hudson River from Waryas Park in Poughkeepsie, NY 2.JPG
bridge covered way area Міст, що має дах, а також повністю або частково закриті боки, для захисту покриття мосту та інших частин від зіпсування. Pont couvert (Routhierville).jpg
bridge low_water_crossing way area Також відомий як «Ірландський міст», низький міст, який спроектовано для переправи транспортних засобів, що знаходиться низько над водою і запобігати занурення, коли її рівень піднімається. Допускається додавання або ford=yes, або flood_prone=yes, для мостів, що іноді затоплюються повінями, які відбуваються в певну пору року або періодично (див. обговорення на англомовні сторінці). Roanoke River low water crossing.jpg
bridge movable way area Розвідні мости мають проліт, який може рухатись в гору чи в бік, часто щоб надати можливість проходу великих суден. Всі такі прольоти потрібно позначати теґом bridge=movable. Докладна інформація може бути зазначена через bridge:movable=*. Нерухомі прольоти потрібно позначати окремо, так щоб було ясно яка з частин мосту є рухомою. MovableBridge roll.gif
bridge trestle way area Міст, що складається з коротких прольотів, в якому кожен проліт підтримується жорсткою рамою, який часто називають «рамним» ("bent"). Rattlesnake Trestle.jpg
bridge viaduct way area Міст, який складається з серії прольотів, які часто є доволі коротким порівняно із довжиною мосту. Прольоти можуть бути у вигляді арок, балок, які підтримуються опорами. Для доріг та інших об’єктів, що підносяться їх над поверхнею землі на курганах чи земляних насипах, використовуйте embankment=*. Railway Viaduct.jpg

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Змінити український шаблон.

Життєвий цикл мостів

Для мостів які перебувають в стадії проєктування, спорудження, демонтажу, які зруйнувалися, використовують звичайний підхід для позначення їх життєвого циклу. Відповідне теґування використовується для до об’єктів що мають відповідний теґ (bridge=yes), тобто до ліній з теґами highway=* або railway=*.

Для мостів, що споруджуються/ремонтуються застосування схеми highway=construction + construction=(highway-type) є найпоширенішим. Для всіх інших проміжків існування використовується відповідний префікс життєвого циклу. Щоб зберегти історію об’єктів OSM, не видаляйте об’єкт, який зруйнувався, якщо в реальному світі видно залишки та / або об’єкт реконструюється.

В залежності від ситуації, коли контур мосту позначено з використанням схеми man_made=bridge, до нього також застосовується відповідний префікс життєвого циклу.

Пропозиції

Основи мапінгу мостів в iD

  • Як видно на зображенні нижче, основна дорога зупиняється, коли вона доходить до річки. Отже, ми збираємося додати на мапу міст, що проходить через річку. Ми збираємось прикріпити відрізок мосту до наявної дороги.
Map representation of a road intersecting a water flow.
  • Оберіть інструмент креслення ліній у меню вгорі.
Select the line tool for mapping.
  • Почніть креслити лінію наступним чином:
    • почніть з одного берега, від місця де дорога переходить на міст, не починайте міст від перехресття/з’єднання доріг (міст має починатись/закінчуватись перед перехресттям)
    • протягніть лінію до іншого берега, де з’єднайте з дорогою


Map the bridge between the two heads of the road.
  • Тут міст несе Головну дорогу (primary road), тож в редакторі об’єктів оберіть відповідний елемент в розділі Дороги.
Select the type of structure we are going to map.
Attributes of the newly mapped structure.
  • Далі ми додамо кілька атрибутів цьому відрізку дороги, який ми замапили як міст:
    • Назва (Name): назва мосту, в цьому випадку вона збігатиметься з назвою дороги, що по ньому проходить; в іншому випадку міст може бути поміж дорог (дорога з одного кінця має власну назву, дорога з іншого боку мосту – свою), в такому випадку міст може мати назву однієї з цих доріг, або ж матиме власну назву
    • Односторонній рух (One way): якщо рух по цьому відрізку відбувається лише в одному напрямку, поставте тут прапорець, якщо ні – нічого робити не треба
    • Обмеження швидкості (Speed Limit): якщо на мосту встановлено обмеження швидкості руху транспортних засобів вкажіть його (тут, це 50 км/г)
    • Споруда (Structure): наш об’єкт є мостом (“Bridge”); значення шар автоматично отримаж значення 1.
    • Пересування дозволено (Access): вкажіть дозволений способи пересування мостом (цим мостом можна пересуватись без обмежень, тож ми залишимо все так як є)
    • Смуги (Lanes): кількість смуг для руху. Цей міст має по одній смузі для руху в кожному напрямку тож встановимо lanes=2
    • Поверхня (Surface): оберіть тип покриття зі списку (тут - асфальт)
    • Номер дороги (Road Number): тут зазначимо номер дороги; тут (DN71).
  • Теґи (All tags): цей розділ містить всі теґи призначені нашому мосту
  • для додавання інших спеціальних теґів натисніть кнопку з символом «+» в кінці списку.
  • Не забудьте зебергти ваші зміни!
Save the newly mapped bridge.

Дивіться також

  • затверджена та дійсна пропозиція — Proposed features/Bridge types
  • попередньо затверджена версія Approved features/bridge
  • bridge:name=* – використовується для позначення назви мосту там де вона відрізняється від назви вулиці/дороги, що проходить по ньому.
  • bridge:movable=* – тип розвідного мосту
  • bridge:structure=* – тип несучої архітектури мосту
  • man_made=bridge – контур мосту
  • building=bridge – будинок, що використовується як міст
  • bridge=* – використовується на шляхах, що проходять помосту або для спеціфікації типу мосту
  • bridge:support=* – конструкції, які підтримують міст знизу

Можливі синоніми

Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!