Cs:Key:location

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Key:location
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg location
Power to the People - geograph.org.uk - 560240.jpg
Popis
Pro definování umístění objektu, který může být nad nebo pod zemí, nebo k určení jeho polohy vzhledem ke střechám, mostům či budovám. Edit or translate this description.
Skupina: Placement
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlumůže být použito na cestěmůže být použito na plošemůže být použito na relaci
Wikidata
Status: schválenoPage for proposal

Obecný klíč location=* se používá v několika kontextech a to pro definování umístění objektu který může být nad zemí nebo pod zemí, nebo k určení jeho polohy vzhledem ke střechám, mostům či budovám. Používá se s objekty, které mohou být zakopány pod zemí man_made=pipeline a power=cable.

Pro objekty, které jsou položeny v samonosném tunelu, který může být použit i pro jiné účely nebo slouží pro provádění údržby, použijte spíše značku tunnel=*. Zakopaný kabel je obvykle obklopen zemí. Kabel v tunelu je obvykle obklopen vzduchem uvnitř větší samonosné stavby.

Použití značky layer=* je volitelné a vhodné pouze tam, kde se značkou popisuje relativní vertikální uspořádání většího počtu podzemních (nebo nadzemních) objektů. Předpokládá se, že prvky které se kříží, jsou označeny location=* a nesdílejí uzly, nijak se neovlivňují s ostatními prvky které také používají location=* (na rozdíl od silnic/železnic a řek, které potřebují různou hodnotu značky layer=*, aby byly na různých úrovních, pokud se zrovna nekříží).

Hodnoty

 • location=underground - používá se pro prvky pod zemí, neviditelné na povrchu.
 • location=underwater - používá se pro prvky pod hladinou vody. U prvků na moři můžete dále chtít přidat další značky podle schématu značení Seamark.
 • location=overground - používá se pro prvky jako jsou potrubí nebo kabely, které jsou nad zemí, ale poblíž zemského povrchu, takže neumožňují aby se pod ně vešlo vozidlo nebo člověk.
 • location=overhead - používá se pro prvky nad zemí, které jsou v takové výšce, že pod nimi může projít člověk nebo projet vozidlo.
 • location=roof - používá se pro prvky umístěné na střeše budovy.
 • location=rooftop - používá se pro prvky umístěné na střeše budovy.

Schéma značení power=substation zavedlo několik nových hodnot značky location=*, viz Substation#Location. Některé z těchto hodnot se mohou hodit i pro jiné objekty.

 • location=rooftop - používá se pro prvky umístěné na střeše budovy, která se používá pro něco jiného.
 • location=outdoor - elektrická stanice, která většinou leží venku v otevřeném prostoru, i když některé části mohou být uvnitř budovy. Toto je výchozí hodnota.
 • location=indoor - elektrická stanice, která většinou leží uvnitř budovy. Některé komponenty, třeba transformátory, mohou být umístěny venku.
 • location=platform - elektrická stanice umístěná na námořní plošině, například spojená s námořní větrnou elektrárnou.
 • location=kiosk - kompaktní distribuční elektrická stanice umístěná v malé, často prefabrikované schránce.

Návrhy v běhu

Možné chyby ve značení

Pokud znáte místa s touto značkou, ověřte, zda je není možné označit jinak.
Silně nedoporučujeme automatizované editace, pokud ovšem opravdu nevíte, co se chystáte udělat!
Pokud znáte místa s touto značkou, ověřte, zda je není možné označit jinak.
Silně nedoporučujeme automatizované editace, pokud ovšem opravdu nevíte, co se chystáte udělat!