Cs:Tag:craft=locksmith

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg craft = locksmith
Locksmiths.jpg
Popis
Zámečník - místo, kde se opravují nebo vyrábějí zámky a klíče. Edit or translate this description.
Skupina: Řemesla
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Viz též
Status: používáno

Značkou craft=locksmith se značí kancelář profesionálního řemeslníka v oboru všech věcí, které se zamykají. Zámečník může instalovat zámky, otevírat zámky, pokud jste ztratili klíč, nastavovat složité víceklíčové systémy zámků v budovách, legálně duplikovat patentově chráněné typy klíčů atd. Také prodává různé druhy věcí souvisejících s klíči od kroužků na klíče až po pancéřové sejfy. V některých zemích se toto nazývá "zajištěný" zámečník, protože musel složit záruku, že nebude zneužívat svých schopností a přístupu k vyhrazené výbavě a věcem, zatímco v jiných zemích se podobní ochrana zajišťuje jinými způsoby, které nelze označit za "zajištěné".

Povšimněte si, prosím, že shora uvedené definice jsou původní hrubé návrhy a nebyla na nich široká shoda.

Podobné značky

  • shop=locksmith - je původní dobře zavedená značka po zámečnictví. Nijak se neodlišuje. Stejný koncept. shop=locksmith odpovídá tendenci nazývat tuto věc anglicky jako "locksmiths shop". craft=locksmith je novější značka, která byla zavedena spolu s jinými značkami s klíčem craft, aby přesunula dílny řemeslníků z klíče shop, pokud neprodávají žádné produkty.
  • craft=key_cutter značíme obchod, obvykle velmi malý, kam přinesete obyčejný klíč a na počkání vám zhotoví duplikát. Obchod může také prodávat související věci, jako jsou kroužky na klíče či visací zámky, ale není to plně vybavená kancelář nebo pracovna zámečníka. Výroba klíčů je občas (ale ne vždy) spojena s jednoduchými opravami obuvi.

Ilustrace