Cs:Tag:highway=give_way

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg highway = give_way
Give way.jpg
Popis
Označuje umístění značky "Dej přednost v jízdě!" Show/edit corresponding data item.
Skupina: Silnice
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěnemělo by být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Viz též
Status: de facto

Z Wikipedie: Dopravní značka "Dej přednost v jízdě!" označuje, že každý řidič musí být připraven zastavit, aby nechal projet řidiče z jiného směru. Řidič, který zastavil dal přednost v jízdě. Na rozdíl od značky "Stůj! Dej přednost v jízdě!", kdy řidič musí úplně zastavit před další jízdou, i když na místě není žádné jiné vozidlo. Zákony ohledně vzhledu a instalace dopravní značky se liší podle zemí.

Značení

Značení se provádí stejně, jako u značky highway=stop.

Jelikož dopravní značka na příjezdu se vztahuje pouze na jeden jízdní směr, tento směr lze obvykle určit nalezením nejkratší vzdálenosti ke křižovatce s předností. Ovšem několik málo značek je na dvousměrných ulicích mezi křižovatkami, které jsou kousek od sebe, což vyžaduje, aby byl označen směr jízdy pro dání přednosti. Tam, kde je to potřeba, se to dá vyznačit značkami direction=forward nebo direction=backward, které vztáhnou směr dání přednosti ke směru cesty v OSM, která obsahuje uzel highway=give_way.

V současné době způsobí otočení směru cesty v editorech iD, Potlach i JOSM rozbití značky směru - direction. Při editaci si tedy dávejte pozor, abyste upravili i všechny uzly se značkou direction=* a nezpůsobili tak nějaké problémy.

Vykreslování

Viz také