Cs:Tag:highway=street_lamp

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Tag:highway=street_lamp
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg highway = street_lamp
Litpath.jpg
Popis
Pouliční lampa k osvětlení ulice. Editovat
Skupina: Silnice
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěnemělo by být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Viz též
Wikidata
Status: používáno

Pouliční lampa je zvýšený zdroj světla nad silnicí, který se zapíná na noc.

Variace (aktuálně neznačené)

Často jsou lampy zavěšené na vršku sloupu postaveného na kraji silnice nebo mezi jízdními pruhy. Lampy mohou být připevněny přímo na sloupu pro vedení elektřiny namísto svých vlastních sloupů, i když tyto mohou nést napájecí kabely (power=minor_line) pro lampy. Jiným běžným způsobem je, že sloupy nesou kabel, na kterém lampy visí.

Ve městech často k zavěšení oběma způsoby slouží místo sloupů budovy. Případně jsou lampy zavěšeny na jiných stavbách o příhodné výšce, jako jsou mosty nebo dopravní značky.

Mechanismus a postup pro zapínání a vypínání pouličních lamp se hodně liší. Obvyklým způsobem je jejich zapínání v pevnou dobu, nebo v určitém intervalu od západu a východu slunce, nebo podle světelných čidel (které je mohou zapnout i v závislosti na počasí), nebo opětovné vypínání pozdě v noci, kdy je řidší doprava. Některé způsoby také zahrnují zapínání každé druhé lampy v určitých časových obdobích.

Umístění

Přidejte uzel na místo, kde se nachází zdroj světla (např. vedle osvětlené cesty).

Zvažte také přidání lit=yes na objekty, které lampa osvětluje.

Značení

Přidává se pouze na uzel uzly.

  • uzel highway=street_lamp
  • uzel ref=* Lampy často mají svá čísla, aby pomohly určit místa na silnici. Například v některých oblastech můžete zavolat policii a říci jim, že došlo k vážné dopravní nehodě na Velké ulici, jižně od sloupu osvětlení číslo 35, a policie bude přesně vědět, kde to je. Toto by se nemělo používat v místech, kde lampy mají čísla nebo identifikátory pouze pro ne-navigační účely, jako je nahlašování vadných žárovek nebo vydávání povolení pro vylepování plakátů na určité sloupy osvětlení.
  • uzel lamp_ref_swd=* Značka používaná v Düsseldorfu pro čísla lamp, které nejsou používány pro navigaci, viz níže.

Viz také

Zvláštní značky pro plynové lampy

Aktuálně běží projekt mapování cesta ulic osvětlených plynem a všech uzel plynových lamp v Düsseldorfu. Viz: Düsseldorf/Projekte/Gaslaternen

Aby se zmapoval zdroj světla použitý k osvětlení cesta silnice jsou značeny:

Zvláštní značení použité pro plynové lampy v Düsseldorfu

(Hodně z těchto značek může být použito i pro elektrické lampy, ale nebylo definováno žádné obecné schéma)

Vykreslování

  • Mapa lamp - používá Overpass/Javascript/HTML pro průběžné vykreslování
  • Mapa světla - používá překryvné dlaždice vykreslované podle značek lit=* a highway=street_lamp (stránka a dlaždice již nejsou akutalizovány).

Možné chyby ve značení

Pokud znáte místa s touto značkou, ověřte, zda je není možné označit jinak.
Silně nedoporučujeme automatizované editace, pokud ovšem opravdu nevíte, co se chystáte udělat!