Cs:Tag:shop=chemist

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg shop = chemist
Kelly Chemist, Omagh - geograph.org.uk - 103193.jpg
Popis
Drogerie - prodej produktů osobní hygieny, kosmetiky a domácích čistících prostředků. Show/edit corresponding data item.
Vykreslování v OSM Carto
Chemist-14.svg
Skupina: Obchody
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Viz též
Status: používáno

Drogerie - obchod, který typicky prodává podobné produkty jako lékárna: léky bez předpisu, produkty osobní hygieny (zubní pasty, šampóny, mýdla, atd.), kosmetiku (obvykle tu levnější) a domácí čistící prostředky. Přesná skladba produktů se liší zemi od země.

Historicky se lékárny ve Velké Británii a Commonwealthu také nazývaly chemist. V minulosti v nich šlo nakoupit mnoho běžných chemikálií a farmaceuti sami mísili další chemikálie a léky. Po většinu 20tého století se v těchto obchodech také běžně kupovali fotografické produkty a služby (filmy, vyvolávání filmů, chemikálie, atd.), ale tato role ustala z několika důvodů: vyšší složitost léků, zpracování filmů poštou, omezení prodeje mnoha chemikálií. Název této značky je tedy dán touto historií.

Pro obchod, kde se vydávají léky na předpis - viz lékárnu amenity=pharmacy. Pro lidi mluvící britskou angličtinou je důležité pochopit, že chemist a pharmacy nejsou v OSM synonyma (i když, s malým množstvím výjimek (např. nemocničních lékáren), je amenity=pharmacy pravděpodobně také shop=chemist, i když se to tak explicitně neznačí).

Jak mapovat

Umístěte uzel uzel, nebo zakreslete plochu plocha půdorysu budovy. Přidejte značky shop=chemist a name=*.

Vhodné kombinace

Vykreslování

  • OSM Carto: Chemist-14.svg

Příklady

Velká Británie: Obchody Superdrug původně neměly žádné farmaceuty a neprodávaly léky na předpis, takže by všechny byly shop=chemist. Ovšem v dnešní době větší obchody takové léky prodávají. Menší pobočky [W] Boots(en) (obzvlášť na nádražích a letištích) jsou často shop=chemist