Cs:Tag:shop=hardware

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg shop = hardware
Tweedy and Popp 03.jpg
Popis
Železářství Show/edit corresponding data item.
Vykreslování v OSM Carto
Doityourself-16.svg
Skupina: Obchody
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Status: de facto

 Železářství je obchod, kde můžete nakoupit šrouby a matky, hřebíky, háky a jiný železný materiál a také kovové nástroje. Bude mít na skladě často širokou paletu produktů, které zahrnují potřeby pro stavitele, elektrikáře, instalatéry, zahradní nářadí, elektrické nářadí, kuchyňské a domácí potřeby, zámky, klíče a výrobu klíčů. Pokud se tyto druhy produktů prodávají pouze sami o sobě, pak bude asi vhodná jiná značka.

Příklad: True Value (USA)

Jak mapovat

Umístěte uzel uzel, nebo zakreslete plochu plocha půdorysu budovy. Přidejte značky shop=hardware a name=*.

Vhodné kombinace

Podobné značky

  • shop=doityourself - Obchod pro kutily (udělej si sám) nabízí věci pro domácí opravy a úpravy, výrobu věcí ze dřeva a jiných materiálů. Například: barvy, vrtačky, žárovky, šroubováky a věci na grilování. UDĚLAT: Zdokumentovat, jak to rozlišit (diskutuje se o tom)
  • shop=trade - místo, kde se prodávají věci pro nějaké řemeslo, ale také normálně i koncovým zákazníkům. Příkladem jsou stavebniny, stavební dříví, prodejna pro instalatéry atd.
  • shop=locksmith - zámečnictví - místo, kde si můžete nechat vyrobit klíče. Obvykle normální obchod na ulici. Může také prodávat nové zámky a nabízet služby jako opravy, sestavování a návrh zámků.
  • shop=electronics - obchod prodávající spotřební elektroniku (televize, rádia, ledničky). Obchod, který prodává elektrické nástroje, by se asi měl značit spíše shop=hardware.
  • shop=electrical - obchod prodávající elektrické potřeby a zařízení
  • shop=lighting - obchod prodávající osvětlení
  • shop=variety_store - obchod prodávající levné zboží, často za jednu cenu. Zboží je různých kategorií, ale často zahrnuje železářství, kuchyňské a domácí potřeby.
  • craft=* - relativně nové schéma značení pro řemeslníky

Ilustrace