Cs:Tag:tourism=apartment

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg tourism = apartment
PAJASA Service Apartment Mumbai.jpg
Popis
Vybavený byt/apartmán, který lze krátkodobě pronajmout na dovolenou. Může se jednat o jediný byt nebo více bytů v budově/bloku. Show/edit corresponding data item.
Vykreslování v OSM Carto
Apartment.svg
Skupina: turistika
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Viz též
Status: schválenoPage for proposal

Prázdninový byt/apartmán, je zařízený byt s kuchyní a koupelnou, který si lze pronajmout na dovolenou buď od soukromníka nebo agentury. Obvykle nenabízí služby jako je recepce, bar nebo snídaně, jak to dělají hotely nebo ubytovny.

Byt/apartmán, který lze pronajmout, buď od soukromníka nebo agentury na krátkou dobu, např. na týden pro účely dovolené. Nenabízí služby jako je recepce, bar nebo snídaně jak to dělají hotely nebo ubytovny, ale jedná se o více či méně vybavený byt, který normálně obsahuje kuchyňské vybavení.

Značka se přidává na budovu obsahující jeden nebo více pronajímaných bytů. Značkou buď můžete označit polohu pronajímaného bytu, nebo označit celou budovu v případě, že je v budově několik bytů.

Pokud je v jedné budově více apartmánů, můžete popsat jejich počet značkou number_of_apartments=* a počet poskytovaných postelí značkou capacity=*.

Doplňkové značky

Klíč Poznámka
number_of_apartments=* počet pronajímaných bytů v budově
capacity=* počet postelí, tedy maximální počet osob, které se mohou ubytovat.
balcony=* yes - pokud má byt balkón/terasu nebo venkovní plochu pro sezení
view=* yes pokud je z bytu hezký výhled na moře/hory, druh výhledu může být i zapsán do hodnoty (všechny hodnoty kromě no jsou považovány za yes)

Samozřejmě můžete přidat i standardní značky website=*, email=*, phone=* pro kontakt na osobu/agenturu pronajímající byt. Značka operator=* může být přidána, pokud byty provozuje nějaký řetězec nebo resort. Pro uživatele může být zajímavá i značka internet_access="wlan;wired".

Vztah k tourism=chalet

Mezi značkami tourism=apartment a tourism=chalet je malý, ale důležitý rozdíl. tourism=chalet jsou spíše samostatně stojící prázdninové chatky, které si pronajímáte exkluzivně, kdežto apartmány jsou několik bytů v jenom sdíleném domě (nebo jeden byt v části budovy a ve zbytku budovy je třeba soukromý apartmán či restaurace).

Možné chyby ve značení

Pokud znáte místa s touto značkou, ověřte, zda je není možné označit jinak.
Silně nedoporučujeme automatizované editace, pokud ovšem opravdu nevíte, co se chystáte udělat!