Pl:Tag:tourism=apartment

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg tourism = apartment
(turystyka = mieszkanie)
HolidayFlats Martinique.jpg
Opis
Umeblowane mieszkanie lub mieszkanie z kuchnią i łazienką, które może być wynajmowane w celach wypoczynkowych. Edit or translate this description.
Odwzorowanie w OSM Carto
Apartment.svg
Grupa: Turystyka
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: zatwierdzonyPage for proposal

tourism=apartment – służy do oznaczenia umeblowanego mieszkania z kuchnią i łazienką, które może zostać wynajęte w celach wypoczynkowych na weekend lub wakacje od prywatnego właściciela lub agencji.

Opis

Apartament zwykle nie oferuje usług takich jak recepcja, bar lub śniadanie jak w hotel lub pensjonat.

Tag ten ma zastosowanie dla budynku zawierającego jeden lub więcej mieszkań wakacyjnych. Można dodać tagi do węzła pokazującego położenie mieszkania lub tagu dla całego budynku w przypadku gdy jest kilka apartamentów w budynku.

Jeżeli istnieje kilka apartamentów w jednym budynku, możemy określić liczbę mieszkań tagiem number_of_apartments=* i liczbę łóżek tagiem capacity=*

Dodatkowe tagi

Tag Komentarz
number_of_apartments=* liczba wakacyjnych mieszkań w budynku.
capacity=* liczba łóżek, np. równa max. liczbie zakwaterowanych osób.
balcony=* "yes" jeśli balkon/patio są obecne.
view=* "yes" jeśli specjalny widok z mieszkania na krajobraz może być określony (wszystkie wartości z wyjątkiem "no" należy traktować jako "yes")

Oczywiście, standardowe tagi website=*, email=*, phone=* mogą być dodane w celu nawiązania kontaktu z osobą/agencją wynajmującą mieszkanie.operator=* może mieć zastosowanie, jeżeli zestaw mieszkań lub ośrodek wypoczynkowy jest zarządzany. Również tag internet_access="wlan;wired" może być dodany.

Różnicą między chalet a apartment

  • Chalet to wolno stojący domek lub domki letniskowe z wieloma pokojami, czasami ogrodem, które można wynająć w całości na wyłączność gości.
  • apartment to budynek(dom) z wieloma pokojami dla gości, jednak cały budynek nie jest na wyłączność gości, ponieważ w innej części budynku może mieszkać właściciel, zarządca lub być lokal gastronomiczny itd:.

Zobacz też

Możliwe błędy tagowania

Jeśli znasz miejsca z tym tagiem, sprawdź, czy można je oznaczyć innym tagiem.
Automatyczne zmiany są bardzo odradzane, chyba że naprawdę wiesz, co robisz!