Pl:Tag:tourism=chalet

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg tourism = chalet
(turystyka = dom letniskowy)
Chalets - geograph.org.uk - 37944.jpg
Opis
Domek letniskowy z własną łazienką i kuchnią. Edit or translate this description.
Odwzorowanie w OSM Carto
Chalet.svg
Grupa: Turystyka
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: zatwierdzony

tourism=chalet – używany do zaznaczenia zakwaterowania w domkach letniskowych, np: pojedyncze lub w ośrodku wypoczynkowym, wczasowym, rekreacyjnym, wyposażonych we własną łazienkę, WC, kuchnię, dostęp do internetu itd. które można wynająć w całości na wyłączność gości.

Tagowanie

Tag można dodać do węzła (pojedynczy domek) lub obszaru (grupa domków). Należy przy tym mieć na uwadze dobre praktyki, w szczególności zasadę Jeden obiekt, jeden element w OSM, tak aby nie dublować tagów na pojedynczych węzłach i jednocześnie na obszarze, o ile odnoszą się do tego samego obiektu. Dodaj tourism=chalet + name=* .

Przydatne kombinacje

Różnicą między chalet, a apartment jest taka, że

  • Chalet to wolno stojący domek lub domki letniskowe, najczęściej drewniany, z wieloma pokojami, czasami ogrodem, które można wynająć w całości na wyłączność gości.
  • apartment to budynek(dom) z wieloma mieszkaniami dla gości, jednak cały budynek nie jest na wyłączność gości, ponieważ w innej części budynku może mieszkać właściciel, lub być lokal gastronomiczny itd:.

Zobacz też