Pl:Tag:tourism=chalet

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg tourism = chalet
(turystyka = dom letniskowy)
Chalets - geograph.org.uk - 37944.jpg
Opis
Domek letniskowy z własną łazienką i kuchnią. Show/edit corresponding data item.
Odwzorowanie w OSM Carto
Chalet.svg
Grupa: Turystyka
Używane na tych elementach
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: zatwierdzonyPage for proposal

tourism=chalet – używany do zaznaczenia zakwaterowania w domkach letniskowych, np: pojedyncze lub w ośrodku wypoczynkowym, wczasowym, rekreacyjnym, wyposażonych we własną łazienkę, WC, kuchnię, dostęp do internetu itd. które można wynająć w całości na wyłączność gości.

Tagowanie

Tag można dodać do węzła (pojedynczy domek) lub obszaru (grupa domków). Należy przy tym mieć na uwadze dobre praktyki, w szczególności zasadę Jeden obiekt, jeden element w OSM, tak aby nie dublować tagów na pojedynczych węzłach i jednocześnie na obszarze, o ile odnoszą się do tego samego obiektu. Dodaj tourism=chalet + name=* .

Przydatne kombinacje

Różnicą między chalet, a apartment jest taka, że

  • Chalet to wolno stojący domek lub domki letniskowe, najczęściej drewniany, z wieloma pokojami, czasami ogrodem, które można wynająć w całości na wyłączność gości.
  • apartment to budynek(dom) z wieloma mieszkaniami dla gości, jednak cały budynek nie jest na wyłączność gości, ponieważ w innej części budynku może mieszkać właściciel, lub być lokal gastronomiczny itd:.

Zobacz też