Pl:Tag:amenity=car_pooling

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = car_pooling
Carpoolplaats De Kar.jpg
Opis
Stacja lub miejsce gromadzenia się samochodów, gdzie znajdziemy możliwość skorzystania z podwiezienia czyimś samochodem aby dostać się do innego miejsca lub wysiąść. Show/edit corresponding data item.
Grupa: Udogodnienia
Używane na tych elementach
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Status: w użyciu

amenity=car_pooling - służy do oznaczenia stacji lub miejsca gromadzenia się samochodów, gdzie znajdziemy możliwość skorzystania z podwiezienia czyimś samochodem aby dostać się do innego miejsca lub wysiąść.

Zobacz  Carpooling
Może to być wydzielony obszar na parkingu, na którym można pozostawić własny samochód, aby podzielić się jazdą z innym kierowcą w jego samochodzie (w takim przypadku należy go połączyć z tagiem amenity=parking).
Może to być również miejsce, w którym można łatwo zatrzymać się w pobliżu stacji transportu publicznego, aby umożliwić carpoolerom przyjście i spotkanie z kierowcą.

Różni się on od tagu amenity=car_sharing, w którym kierowcy mogą wybrać lub pozostawiać wypożyczone samochody (na okres krótkoterminowy).

Mapowanie

Zaznaczamy węzeł węzeł lub obszar obszar danego miejsca i dodajemy tag amenity=car_pooling.

Tag Opis
amenity=car_pooling Generic tag for a car pooling station / area.
name=* Name for the area (if specified)
operator=* Name of operator (e.g. "StreetCar", "Zipcar", "Local council of...")
network=* Name of the carpooling network(s) using this station / area as part of an established carpooling scheme/network
capacity=<liczba> Number of cars (for multiple cars at one location)
website=* Website of car pooling operator, or their sub page about this location

Zobacz też