Pl:Tag:amenity=car_pooling

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = car_pooling
(udogodnienie = podwiezienie_samochodem)
Carpoolplaats De Kar.jpg
Opis
Stacja lub miejsce gromadzenia się samochodów, gdzie znajdziemy możliwość skorzystania z podwiezienia czyimś samochodem aby dostać się do innego miejsca lub wysiąść. Edit or translate this description.
Grupa: Udogodnienia
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Wikidane
Status: zaproponowany

amenity=car_pooling - służy do oznaczenia stacji lub miejsca gromadzenia się samochodów, gdzie znajdziemy możliwość skorzystania z podwiezienia czyimś samochodem aby dostać się do innego miejsca lub wysiąść.

Zobacz Carpooling
Może to być wydzielony obszar na parkingu, na którym można pozostawić własny samochód, aby podzielić się jazdą z innym kierowcą w jego samochodzie (w takim przypadku należy go połączyć z tagiem amenity=parking).
Może to być również miejsce, w którym można łatwo zatrzymać się w pobliżu stacji transportu publicznego, aby umożliwić carpoolerom przyjście i spotkanie z kierowcą.

Różni się on od tagu amenity=car_sharing, w którym kierowcy mogą wybrać lub pozostawiać wypożyczone samochody (na okres krótkoterminowy).

Mapowanie

Zaznaczamy węzeł węzeł lub obszar obszar danego miejsca i dodajemy tag amenity=car_pooling.

Tag Opis
amenity=car_pooling Generic tag for a car pooling station / area.
name=* Name for the area (if specified)
operator=* Name of operator (e.g. "StreetCar", "Zipcar", "Local council of...")
network=* Name of the carpooling network(s) using this station / area as part of an established carpooling scheme/network
capacity=<ilość> Number of cars (for multiple cars at one location)
website=* Website of car pooling operator, or their sub page about this location

Zobacz też