Pl:Tag:highway=trailhead

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg highway = trailhead
(droga = początek_szlaku)
Indian Lake Trailhead - panoramio.jpg
Opis
Zwyczajowe miejsce, w którym rozpoczyna się lub kończy podróż na szlaku. Edit or translate this description.
Grupa: Drogi
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniinie może być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Status: w użyciu

Wikidane

highway=trailhead - stosowany do oznaczenia zwyczajowego miejsca, w którym rozpoczyna się lub kończy podróż na szlaku.

Opis obiektu

 Trailhead to wyznaczone lub zwyczajowe miejsce, w którym ludzie mogą zatrzymać lub rozpocząć podróż na jednej lub kilku szlakach lub szlakach.
Jego położenie może być oznaczone schronieniem, słupem, specjalnym projektem, flagą, banerem. Często pojawia się tablica z nazwą i odniesieniem do operatora.
Miejsce parkingowe będzie zazwyczaj dostępne. Niektóre trailheads są nieoznakowane i znane tylko ustnie lub z informacji podanych na liście lub stronie internetowej.

Mapowanie

Zazanczamy węzeł węzeł i dodajemy tag highway=trailhead.

Podstawowy węzeł Trailhead

Loading map...

Węzeł typu trailhead jest umieszczony w widocznym miejscu lub zwyczajowo dla rozpoczęcia podróży na wyznaczonej trasie. Od mappera zależy decyzja o dokładnej lokalizacji: może ona zbiegać się z tablicą lub drogowskazem, a może z bramą, słupem lub rogiem parkingu.

Polecane tagowanie

Tag Użycie Opis
highway=trailhead ! Wymagany Ten znacznik jest używany w węźle reprezentującym miejsce, w którym ludzie powinni lub używali do rozpoczęcia podróży na szlaku, ścieżce lub trasie.
name=*  Ważny Jeśli istnieje, określona nazwa szlaku, jak wskazano lub zwyczajowo.
operator=* ? Opcjonalny Nazwa operatora, jeśli istnieje.

Dodatkowe tagowanie

Ponieważ punkty zewnętrzne szlaku są bardzo zróżnicowane na całym świecie, to do lokalnych użytkowników map i społeczności należy decyzja o dodatkowym oznakowaniu na samym węźle oraz udogodnieniach lub obiektach, które mogą towarzyszyć szlakowi, takim jak parking, ławki, baner, tablica informacyjna, plansza mapy rejestr szlaków, toalety, drogowskazy, schron, ...

Zdjęcia

Zobacz też